PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. PiS chce konsultować z mieszkańcami budżet miasta na 2018 rok

  • PAP/AH    13 października 2017 - 13:42
Białystok. PiS chce konsultować z mieszkańcami budżet miasta na 2018 rok
Prawo i Sprawiedliwość ma w Radzie Miasta Białystok samodzielną większość, ale jest w opozycji do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Fot. Shutterstock

Prawo i Sprawiedliwość organizuje w Białymstoku cykl spotkań z mieszkańcami na temat budżetu miasta na 2018. Radni tej partii liczą, że białostoczanie przedstawią propozycje, które będzie można w przyszłorocznym budżecie ująć i zrealizować.




Cykl sześciu spotkań zaplanowano na 16-24 października; w pierwszym z nich mają też wziąć udział podlascy parlamentarzyści PiS i radni sejmiku województwa podlaskiego.

Prawo i Sprawiedliwość ma w Radzie Miasta Białystok samodzielną większość, ale jest w opozycji do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Jak mówił w piątek dziennikarzom szef klubu radnych PiS Henryk Dębowski, od dłuższego czasu zgłaszają się do radnych mieszkańcy z propozycjami działań i inwestycji, które widzieliby w przyszłorocznym budżecie miasta.

Radny Piotr Jankowski dodał, że spotkania będą miały charakter konsultacyjny. Mieszkańcy będą mogli wypełnić też ankiety z pytaniami o najważniejsze problemy w mieście, ale i napisać o oczekiwanych zadaniach, które mogłyby być zrealizowane w przyszłym roku.

Mówił, że takie propozycje będą miały szanse znaleźć się w projekcie budżetu. "Liczymy, że radni opozycyjnych klubów, jak i prezydent Białegostoku, wsłucha się w nasz głos, ponieważ będzie to głos poparty oczekiwaniami mieszkańców Białegostoku" - dodał Jankowski.

Prezydent Białegostoku projektu budżetu na 2018 rok jeszcze nie zaprezentował. Jankowski zaznaczył, że to rada przyjmuje uchwałę budżetową. "A powinna to robić przede wszystkim po tym, jak się wsłucha w potrzeby mieszkańców Białegostoku" - dodał.

Mówił też, że w ostatnich latach współpraca z prezydentem przy konstruowaniu budżetu miasta była dobra, a zdecydowana większość poprawek PiS była przyjmowana. Radny zapowiedział ponadto, że wszystkie propozycje, które złożą mieszkańcy, będą przedstawiane na sesji rady i poddawane dyskusji.

- Choć zdajemy też sobie z tego sprawę, że budżet nie jest z gumy - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.