Biedroń, Truskolaski, Matyjaszczyk. Kto jeszcze nie otrzymał absolutorium?

- Fasadowa instytucja kontroli, będąca tylko i wyłącznie gestem politycznym – tak o udzielanym przez radę miasta absolutorium mówi Lucjusz Nadbereżny (PiS), prezydent Stalowej Woli. On sam akurat nie ma problemu z jego uzyskaniem, gdyż w liczącej 23 osoby radzie miasta aż 19 stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości. Wielu prezydentów nie ma jednak tak komfortowej sytuacji, a sesje absolutoryjne (czas na ich przeprowadzenie minął 30 czerwca) przypominają dla nich grę w rosyjską ruletkę. Są tacy, którzy od początku obecnej kadencji ani razu nie uzyskali jeszcze absolutorium od radnych (aczkolwiek, co ciekawe, ci sami radni zatwierdzali im sprawozdanie z wykonania budżetu miasta). Oto dwunastka tych, którzy w takiej sytuacji znaleźli się w tym roku.

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku

- Żenujący polityczny spektakl – tak przebieg sesji absolutoryjnej skomentował na twitterze prezydent Białegostoku. Zakończyła się ona przyjęciem przez radnych (poparło ten wniosek 16 rajców, 8 było przeciwnych) uchwały o niedzieleniu mu absolutorium, czyli dokładnie tak jak kończyła się w roku 2016 i 2015. Truskolaski choć rozżalony, to jednak nie był zaskoczony takim obrotem sytuacji. Układ sił w radzie jest dla niego zdecydowanie niekorzystny. Warto zaznaczyć, że prezydent Białegostoku zaskarżył do WSA zeszłoroczną uchwałę radnych o nieudzieleniu mu absolutorium.

Fot. UM Białystok / Marcin Jakowiak


 

KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

To skandal-jak polityka PIS niszczy zapal i zaangażowanie młodych ludzi.Glowa do góry Prezydencie-ta swołocz PIS-owska i tak niedoceni pracy i zaangażowania .

-Antek z Zawiercia, 2017-07-16 06:22:39 odpowiedz

Do Ania: Ale jaja, ale jaja.

ubogacenie kulturowe, 2017-07-08 00:58:39 odpowiedz

Wyrzucić Truskolaskiego, chce nam do Białegostoku islamistów sprowadzić, co podają sie za uchodźców. Jeszcze przed wyborai samorzdowymi, zanim narobi złego!

Ania, 2017-07-03 21:55:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU