PARTNER PORTALU
  • BGK

Bilet parkingowy nie musi być widoczny

  • PAP    18 czerwca 2012 - 19:28
Bilet parkingowy nie musi być widoczny

Nie ma obowiązku zostawiania biletu parkingowego za szybą auta - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. O wyroku sądu poinformował w poniedziałek media przewodniczący łódzkiej rady miejskiej Tomasz Kacprzak.
Kierowcy w Łodzi po zaparkowaniu samochodu muszą z góry zapłacić za parking, a dowód wpłaty umieścić w widocznym miejscu, czyli za szybą auta.

Z takim "nakazem" nie zgadzał się Rzecznik Praw Obywatelskich, który w ub. roku złożył do sądu skargę. Zdaniem rzecznika miasto ma prawo pobierać opłaty za parkowanie, ale nie może zmuszać kierowców do wykładania biletu w widocznym miejscu, czyli za przednią szybę auta.

Według rzecznika prawem samorządu jest tylko i wyłącznie pobranie opłaty. Nakazując wyłożenie biletu przekracza swoje uprawnienia.

Jak powiedział Kacprzak, stanowisko rzecznika podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. "Orzeczenie wpłynęło już do rady miasta" - dodał.

Według niego takie orzeczenie bije w kierowców, bo przecież i tak będą musieli pokazać zarządcy drogi, że zapłacili za postój. Przewodniczący nie wie jeszcze, jak to będzie wyglądało. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.