PARTNER PORTALU
  • BGK

Biuletyn PPP: Skorzystać ma administracja publiczna i prywatny biznes

  • MIW    6 września 2017 - 10:29
Biuletyn PPP: Skorzystać ma administracja publiczna i prywatny biznes
W formule PPP realizowana jest budowa Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. (fot. mat. pras.)

Jego publikacja to część wspólnego przedsięwzięcia Związku Miast Polskich, Ministerstwa Rozwoju, Związku Powiatów Polskich, a także konsorcjum Konfederacji Lewiatan i Centrum PPP. Wszystkie te podmioty od stycznia uczestniczą w realizacji projektu „Rozwój Partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce”, którego celem jest zwiększanie kompetencji pracowników jednostek administracji publicznej w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.
• Docelowo ukazać ma się jedenaście wydań Biuletynu, składających się na całość kompletnego omówienia zagadnień związanych z procesem przygotowania i wdrożenia przedsięwzięć PPP.

• W publikacji prezentowane będą przede wszystkim przedsięwzięcia PPP zakończone sukcesem, lecz analizowane będą też sposoby unikania błędów,

• Problematyka PPP będzie omawiana również z punktu widzenia zagadnień interesujących dla partnera prywatnego, prezentując przedstawicielom administracji publicznej perspektywę przedsiębiorcy oraz jego sposób planowania i realizacji inwestycji.

Pierwsze wydanie skoncentrowane jest na przedstawieniu natury partnerstwa publiczno-prywatnego i jego założeniach w kontekście licznych wciąż mitów i niedopowiedzeń. Ważną częścią tego numeru, ale i kolejnych publikacji z cyklu jest przedstawienie celów, założeń i postępów w realizacji projektu „Rozwój Partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce”. Pierwsze wydanie ma być swoistą bazą, umożliwiającą pełniejsze zrozumienie treści kolejnych numerów, które będą zawierały pogłębione informacje na temat PPP oraz doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji projektu systemowego, szczególnie związanych z pomocą we wdrażaniu pilotażowych projektów PPP.

Kolejne numery Biuletynu, oprócz pogłębionego opisu wybranych zagadnień istotnych dla realizacji przedsięwzięć PPP, w zakresie merytorycznym, w razie potrzeby, odwoływać się będą do zagadnień poruszonych w poprzednich publikacjach tego cyklu, co pozwoli ograniczyć powtórzenia i jednocześnie pogłębić wiedzę czytelników, w miarę potrzeby odsyłając ich do innych publikacji wydawanych w ramach projektu.

W Biuletynie prezentowane będą przede wszystkim przedsięwzięcia PPP zakończone sukcesem. Analizowane będą jednak również sposoby unikania błędów występujących na każdym z etapów wdrażania przedsięwzięć tego typu. Przedstawione zostaną przykłady rozwiązań stosowanych w ramach istniejących zapisów prawa przez jednostki różnego rodzaju – miasta działające w warunkach metropolitalnych, średniej wielkości i małe oraz powiaty i gminy wiejskie. Ważnym elementem publikacji będzie przedstawienie materiałów i wniosków płynących ze szkoleń prowadzonych dla uczestników projektu, najpierw wprowadzających regionalnych, a z czasem specjalistycznych (prowadzonych przez różnych partnerów projektu)

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.