Biznes z nadziejami o PPP

  • Tomasz Elżbieciak
  • 24-09-2010
  • drukuj
Prezes Polnordu - giełdowej spółki deweloperskiej - Wojciech Ciurzyński, wiąże dobre perspektywy z projektami partnerstwa publiczno-prywatnego. I ujawnia, z którymi miastami spółka rozmawia o takich projektach.
Biznes z nadziejami o PPP

- Z całą pewnością to bardzo perspektywiczna forma współpracy z miastami. Miasta mają grunty, my mamy doświadczenie i silne fundamenty. Można zatem nawiązać taką współpracę, która będzie korzystna dla miasta i dewelopera - ocenia Ciurzyński.

Dodaje, że jako „niemal modelową” w tej dziedzinie można uznać współpracę Polnordu z władzami Gdańska, w którym ma zostać zagospodarowana Wyspa Spichrzów. Według planów, mają tam powstać m.in. mieszkania i Muzeum Bursztynu, możliwa jest też budowa hotelu lub biurowca.

- Zapotrzebowanie na taką współpracę jest bardzo duże. Prowadzimy rozmowy z innymi zainteresowanymi miastami. W Szczecinie podpisaliśmy list intencyjny w sprawie zagospodarowania Łasztowni - wyspy grodzkiej - zapuszczonej działki na starówce. Prawdopodobnie na początku października porozumiemy się z władzami Opola w sprawie działki na leżącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozmawiamy też z władzami Gdyni - podkreśla Ciurzyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pan Ciurzyński podając przykład "współpracy" Gminy Gdańsk z jego firmą jako modelowy przykład PPP nie ma zielonego pojęcia czemu ma służyć PPP i w jakim zakresie przedmiotowym można mówić o PPP. Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów to przekręt , a nie PPP.

Konsultant, 2010-09-24 23:51:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU