PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 27 mln dla organizacji pozarządowych z łódzkiego

  • PAP    21 sierpnia 2012 - 18:23
Blisko 27 mln dla organizacji pozarządowych z łódzkiego

Mieszkańcy woj. łódzkiego z tegorocznych rozliczeń podatków za 2011 rok przekazali 26,8 mln zł pozarządowym organizacjom pożytku publicznego. To o 3,3 mln zł więcej niż w rozliczeniach za rok 2010.
Ok. 40 proc. z tych pieniędzy trafiło w tym roku do organizacji z regionu łódzkiego. Zdaniem marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia, wspierając lokalne organizacje, mieszkańcy przyczyniają się do rozwoju swojego regionu.

Czytaj też: Samorządowy projekt zmian w PIT w szczegółach

"Przekazując 1 procent podatku organizacjom działającym na naszym terenie sprawiamy, że nasze pieniądze w dużej części wspierają nasze inicjatywy, pomagają w rozwiązywaniu naszych problemów i wspomagają aktywność społeczną, przyczyniając się do rozwoju naszego regionu. Dlatego szczególnie zachęcam do wybierania tych organizacji, które działają w naszym województwie, bowiem zebrane przez nie środki wpływają na jakość życia mieszkańców regionu" - podkreślił Stępień.

Dodał, że każda, nawet najmniejsza kwota, ma znaczenie, bo "przy dużej liczbie podatników urasta ona do nawet setek tysięcy złotych".

Stępień jest jednym z ambasadorów kampanii "1 procent dla Łódzkiego", wspierającej pozarządowe organizacje pożytku publicznego z regionu łódzkiego. Szczegóły akcji dostępne są m.in. na stronie internetowej www.1procent.lodzkie.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.