Blisko 4 mld zł na inicjatywę Jeremie

Już blisko 12 tys. firm korzysta z pożyczek i poręczeń inicjatywy Jeremie. Do końca czerwca BGK ogłosił 45 konkursów na blisko 4 mld zł w jej ramach.
Blisko 4 mld zł na inicjatywę Jeremie

W konkursach uczestniczyło 200 instytucji wnioskujących o ponad 2,8 mld zł. BGK zawarł w sumie 128 umów z pośrednikami finansowymi na kwotę 1,95 mld zł. W maju i czerwcu ogłoszono kolejne konkursy na tzw. produkty dedykowane.

W woj. zachodniopomorskim pośrednicy finansowi starali się o pożyczkę globalną dla „przedsiębiorczości akademickiej" mającą na celu wsparcie środowiska akademickiego w tym studentów, absolwentów, doktorantów, pracowników naukowych i uczestników studiów podyplomowych w zakresie działań w biznesie.

W woj. wielkopolskim ogłoszono konkurs na pożyczkę globalną, z której część zostanie przeznaczona na udzielanie pożyczek dla podmiotów rozpoczynających działalność (start-up). Wcześniej ogłaszane konkursy dotyczyły takich obszarów działalności, jak wzrost innowacyjności, czy rozwój obszarów słabych strukturalnie.

Do końca maja br. Przedsiębiorcy otrzymali już pomoc zwrotną o łącznej wartości blisko 2,2 mld zł, przy wykorzystaniu środków regionalnych programów operacyjnych na ponad 1,1 mld zł. W okresie tym pośrednicy udzielili wsparcia blisko 12 tys. mikro-, małym i średnim firmom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ta pożyczka jeremie to fajna sprawa. Niskie oprocentowanie i coś innego niż oszukańcze kredyty bankowe. Ja brałem pożyczkę w WARP w Poznaniu i naprawdę jestem zadowolony. W dobrą stronę idzie finansowanie przedsiębiorstw. Właściwy kierunek zmian.

Rafał, 2014-01-13 14:45:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU