Bliżej do terenowych WORD-ów na Mazowszu

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o stworzeniu czterech oddziałów terenowych WORD-ów. W najbliższym czasie kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy kat. B w nowych miejscach – Garwolinie, Zwoleniu, Kozienicach i Mławie.
Bliżej do terenowych WORD-ów na Mazowszu

- Podjęliśmy taką decyzję ze względu na mieszkańców, którym bliżej do nowego oddziału. Dzięki temu będą mieć lepszy dostęp do egzaminu państwowego, jakim jest egzamin na prawo jazdy - poinformował marszałek Adam Struzik.

Już w przyszłym tygodniu egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B będzie można zdawać w Garwolinie (oddział terenowy WORD w Siedlcach). Ośrodki w Zwoleniu i Kozienicach (podległe WORD w Radomiu) ruszą na początku lipca. Ciechanowski oddział w Mławie czeka na remont siedziby. To duża inwestycja, którą postanowił wesprzeć samorząd Mławy. Egzaminy powinny ruszyć tam na przełomie sierpnia i września.

Zgodnie z nowymi przepisami egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B mogą być również przeprowadzane w mieście wskazanym przez sejmik województwa na wniosek marszałka województwa.

Czytaj też: Jeszcze trudniej o prawo jazdy 

Dyrektorzy trzech mazowieckich WORD-ów wystąpili do zarządu województwa mazowieckiego z prośbą o podjęcie takich działań i uruchomienie nowych miejsc egzaminowania. W kwietniu radni województwa poparli utworzenie nowych ośrodków. Wczoraj zarząd województwa zdecydował, że powstaną oddziały terenowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU