PARTNER PORTALU
  • BGK

Bliżej do terenowych WORD-ów na Mazowszu

  • AW    18 czerwca 2014 - 08:56
Bliżej do terenowych WORD-ów na Mazowszu

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o stworzeniu czterech oddziałów terenowych WORD-ów. W najbliższym czasie kandydaci na kierowców będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy kat. B w nowych miejscach – Garwolinie, Zwoleniu, Kozienicach i Mławie.
- Podjęliśmy taką decyzję ze względu na mieszkańców, którym bliżej do nowego oddziału. Dzięki temu będą mieć lepszy dostęp do egzaminu państwowego, jakim jest egzamin na prawo jazdy - poinformował marszałek Adam Struzik.

Już w przyszłym tygodniu egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B będzie można zdawać w Garwolinie (oddział terenowy WORD w Siedlcach). Ośrodki w Zwoleniu i Kozienicach (podległe WORD w Radomiu) ruszą na początku lipca. Ciechanowski oddział w Mławie czeka na remont siedziby. To duża inwestycja, którą postanowił wesprzeć samorząd Mławy. Egzaminy powinny ruszyć tam na przełomie sierpnia i września.

Zgodnie z nowymi przepisami egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B mogą być również przeprowadzane w mieście wskazanym przez sejmik województwa na wniosek marszałka województwa.

Czytaj też: Jeszcze trudniej o prawo jazdy 

Dyrektorzy trzech mazowieckich WORD-ów wystąpili do zarządu województwa mazowieckiego z prośbą o podjęcie takich działań i uruchomienie nowych miejsc egzaminowania. W kwietniu radni województwa poparli utworzenie nowych ośrodków. Wczoraj zarząd województwa zdecydował, że powstaną oddziały terenowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.