PARTNER PORTALU
  • BGK

Boni broni podziału MSWiA

  • AW/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    14 maja 2012 - 10:50
 Boni broni podziału MSWiA

"Dziennik Gazeta Prawna" podał dziś, że kierowane przez Michała Boniego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji może przejść do historii jako najkrócej istniejące. - To informacje wyssane z palca - komentuje minister Boni.
ZAKTUALIZOWANE. "Dziennik Gazeta Prawna" piasał, że choć operacja podziału molocha, jakim było MSWiA, odbyła sie już pół roku temu, to prawo nadal się nie zmieniło. W Sejmie wciąż leży projekt zmian w ustawie o działach, który ma usankcjonować przeprowadzone zmiany.

Problem w tym, że kilku ekspertów sformułowało wręcz miażdżącą krytykę tych zmian. Twierdzą, że mogą one zagrozić bezpieczeństwu Polaków. Chodzi o podział kompetencji między ministrem administracji i cyfryzacji, a ministrem spraw wewnętrznych. Rzecz zaś dotyczy tak ważnych kwestii jak ochrona ludności, bezpieczeństwo, przeciwdziałanie zjawiskom kryzysowym itp.

Na odpowiedź ministerstwa nie trzeba było długo czekać.

-Informacje podane w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej" są wyssane z palca – mówi Michał Boni. Podział kompetencji byłego MSWiA na MSW i MAC nie jest z żadnym stopniu zagrożeniem dla funkcjonowania systemu bezpieczeństwa państwa. Ekspertyzy mówią jasno, że dobrze przeprowadzony podział skutkował będzie lepszą i skuteczniejszą organizacją pomocy w sytuacjach zdarzeń kryzysowych  - czytamy na stronie internetowej MAiC.

Zdaniem gazety w obydwu ministerstwach będą zachodzić na siebie zadania, co musi spowodować budowanie dublujących się struktur biurokratycznych. Rezultatem będzie zmniejszenie efektywności oraz wzrost kosztów.

Zastrzegający sobie anonimowość rozmówca "DGP" z rządu przyznaje, że to może być koniec resortu administracji i cyfryzacji. Dodaje, że w kręgach rządowych najczęściej mówi się o pozostawieniu Boniemu jedynie nowych technologii.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.