PARTNER PORTALU
  • BGK

BOŚ redukuje proc. samorządowych kredytów

  • AT    14 marca 2012 - 16:36
BOŚ redukuje proc. samorządowych kredytów

W trzy lata udział samorządowych kredytów w portfelu banku ma się zmniejszyć o 15 proc. Bank zakłada także konwersję zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego na bardziej dochodowy dług spółek komunalnych.
BOŚ Bank planuje, że procentowy udział samorządowych kredytów w portfelu banku zmniejszy się w ciągu 3 lat z 45 do 30 proc.

Czytaj też: Jeśli samorząd bierze kredyt, to raczej przez spółkę

- W pionie korporacji i finansów publicznych Bank planuje wzrost portfela kredytów z poziomu 6,7 mld zł w 2011 r. do 9,5 mld zł w 2015 r. Depozyty w tym czasie mają wzrosnąć z 5,4 mld zł do 6,8 mld zł. Strategia BOŚ zakłada zwiększanie udziału zaangażowania w segmencie przedsiębiorstw (w szczególności MŚP) w ogólnej sumie bilansowej, przy mniej dynamicznym wzroście aktywów segmentu finansów publicznych. Priorytetem jest również podwyższenie dochodowości portfela kredytowego poprzez stopniową zmianę jego struktury, tj. konwersję zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego na bardziej dochodowy dług spółek komunalnych - czytamy w komunikacie banku

M.in. takie wnioski płyną z nowej strategii na lata 2012-2015, którą właśnie opublikował bank.

Jej główny cel to umacnianie pozycji banku na rosnącym rynku finansowania przedsięwzięć proekologicznych. Bank planuje rozwój zarówno na rynku detalicznym, jak i w pionie korporacji i finansów publicznych (w szczególności MŚP).

Do końca 2015 r. depozyty Banku mają wzrosnąć o ok. 51 proc. (porównując z 2011 r.) do 14,6 mld zł, a portfel kredytów o ok. 40 proc. do 16,1 mld zł. Większej skali działalności towarzyszyć ma wzrost efektywności Banku, w tym blisko dwukrotne zwiększenie wskaźnika ROE (rentowność kapitału własnego) do 10,3 proc. w 2015 r. i obniżenie wskaźnika C/I (kosztów do dochodów) do poziomu 54 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.