PARTNER PORTALU
  • BGK

Brakuje pieniędzy na szpital dziecięcy

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    12 lutego 2011 - 10:45

Jak pisze "Głos Wielkopolski" budowa lecznicy dla dzieci w Poznaniu miała być priorytetem, tymczasem w projekcie budżetu województwa wielkopolskiego, jak również w wieloletniej prognozie finansowej do 2022 roku nie znalazły się zapisy dotyczące tego szpitala.
- Skierowaliśmy do zarządu województwa apel, bo w trakcie głosowania ewentualnych poprawek opozycja nic nie wygra - mówi dla "Głosu" Waldemar Witkowski, radny SLD. - Odwołujemy się do programu wyborczego PO, z którego wynikało, że budowa szpitala ma być priorytetem tej kadencji samorządu.

Radni lewicy postulują, żeby wstrzymać budowę nowej siedziby dla Urzędu Marszałkowskiego i wszystkie zarezerwowane na ten cel pieniądze przeznaczyć na budowę szpitala.

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak deklaruje, że budowa szpitala jest nadal priorytetem dla zarządu. W ciągu roku powinna być gotowa koncepcja i decyzja o sposobie sfinansowania budowy lecznicy. Szpital kosztować ma od 350 do 500 mln zł, dlatego pod uwagę brane jest m. in. partnerstwo publiczno-prywatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.