PARTNER PORTALU
 • BGK

Brakuje przepisów - wraca eksmisja na bruk

 • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    25 lipca 2011 - 12:21
Brakuje przepisów - wraca eksmisja na bruk

Zalegającym z czynszem grozi wyrzucanie na ulicę, a gminy nie będą musiały przyznawać lokali tymczasowych.
To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wchodzi w życie 17 listopada – informuje „Rzeczpospolita”.

Jak mówi komornik Jarosław Świeczkowski, orzeczenie TK uchyla przepis, który de facto zakazuje wyrzucania na ulicę osób, którym sąd w wyroku eksmisyjnym nie przyznał prawa do lokalu socjalnego.

Rzecznik Praw Obywatelskich bije na alarm. „Sejm miał 12 miesięcy na przygotowanie nowych przepisów, dzięki czemu zakaz nadal by obowiązywał. Tymczasem nie zrobił absolutnie nic” – mówi Kamila Dołowska z Biura RPO.

Rzecznik wystąpił już do ministra sprawiedliwości, by w trybie pilnym przygotował projekt zapobiegający eksmisjom na bruk.

Eksperci szacują, że w samej stolicy i okolicach, problem może dotyczyć kilku tysięcy osób. „Otworzy się furtka do wyrzucania ludzi niepłacących czynszu z reprywatyzowanych kamienic i spółdzielni mieszkaniowych. Będzie można też wykonać zaległe eksmisje” – wylicza w "Rzeczpospolitej" Marek Zakrzewski z Fundacji Wspierania Rozwoju Regionu Podwarszawskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Bohdan, 2012-08-09 08:26:41

  przecież wiadomo, że celowo nie przygotowano przepisów, żeby taką sytuację spowodować, skoro Żydzi przeważnie siedzą na "gminnych stołkach" ( sami dopuściliście do tego podczas wyborów ) to tak jest, przecież im tylko o to chodzi aby poodbierać swoje i wziąć jeszcze więcej nie swojego. Prz...episy powinny wejść natychmiast a Rzecznik Praw Obywatelskich też nic nie zrobił - dopiero teraz się obudził? dlaczego nie sygnalizował wcześniej, a Trybunał Konstytucyjny takie odrzeczenie wydał? zamiast oddać sprawę do ponownej procedury i ponownego przeanalizowania i wydania w sposób prawidłowy aktu prawnego - co najmniej dziwne, czy to jest jeszcze aby nasz T.K.?  rozwiń
 • mirass, 2012-08-09 02:40:12

  "bezradna" ma rozum ale nie inteligencję,a brak inteligencji+rozum=cwaniactwo. kiedyś Pan Najwyższy ukara cię za taką postawę
 • bezradna, 2011-09-11 12:16:22

  Jestem za , nie mogę się doczekać kiedy to nastąpi. weźmie się taki za robię, za darmo to się dobrze mieszka,gospodarz ma dużą głowe skąd brać na opłaty, przecież od tego ma kamienice??? prawda obiboki.