PARTNER PORTALU
 • BGK

Bronisław Komorowski: Ustawa metropolitalna powinna być dla całej Polski

 • PAP/JS    4 kwietnia 2017 - 21:09
Bronisław Komorowski: Ustawa metropolitalna powinna być dla całej Polski
Bronisław Komorowski (fot. PTWP)

Dobrze, że Śląsk ma ustawę metropolitalną, ale możliwość tworzenia metropolii powinna być w całej Polsce i w oparciu o zasadę dobrowolności – powiedział były prezydent Bronisław Komorowski.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów metropolia powinna powstać tam 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

"Pan prezydent Duda podpisując ustawę o metropolii śląskiej, jednocześnie skasował własny podpis pod ustawą dotyczącą metropolii w skali całego kraju. To mnie niepokoi" - powiedział Komorowski dziennikarzom przed spotkaniem ze swoimi sympatykami w Szybie Bończyk w Mysłowicach.

"Ustawa metropolitalna powinna być dla całej Polski i to jest niezrozumiałe, dlaczego skasowano to rozwiązanie. Oczywiście ja się cieszę, że Śląsk będzie miał to, co będzie służyło jego rozwojowi, ale nie ukrywam, że wolałbym, żeby to się odbywało na zasadzie dobrowolności, a nie przymusu. Tym bardziej to jest niezrozumiałe - po co na Śląsku przymuszać, skoro Śląsk i tak chciał, więc można to było oprzeć na zasadzie dobrowolności i dobrej śląskiej chęci funkcjonowania w metropolii" - dodał.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • polityk prawicowy, 2017-04-06 08:25:30

  Bronek idź spać, nie wiesz co mówisz , tym bardziej nie wiesz co podpisywałeś idioto. Nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013r. poz. 503, podpisana 16 kwietna 2013roku w przedmiocie łamania praw człowieka w obrębie obejmującym obszar Polski. Projekt sztandarowy PSL skierowany ...z pozytywną akceptacją byłego Premiera Donalda Tuska do Pani Ewy Kopacz Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 27lutego 2012roku Warszawie- o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych , wnioskodawcy: Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jana Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jan , Gos Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowski Piotr , Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław tratowali i obecnie jeszcze traktują społeczeństwo jako niewolników bez żadnych praw w czwartej władzy samorządach terytorialnych, poprzez łamanie prawa odbieraliście nam wolność.  rozwiń
 • Chazar, 2017-04-05 12:42:34

  Do tyta: ależ on chwali program PO-PiS-u - youtube.com/watch?v=PZl4cEK1now&feature=youtu.be
 • tyta, 2017-04-05 11:03:31

  Błagam, niech komorowska pierdoła wreszcie zastanowi się, co przez lata pieprzył i spieprzył, a nie teraz, po niewczasie krytykuje coś, co już dawno mogło funkcjonować i przynosić zyski dla wszystkich. Bronek, weź wolne i zrób se 5 letni urlop wypoczynkowy, a potem przejdź na swoją niezasłużoną eme...ryturę.  rozwiń