Budowlańcy sceptyczni wobec PPP

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
  • 14-02-2012
  • drukuj
Dlaczego partnerstwo publiczno-prywatne nie może zaistnieć w Polsce na większą skalę? - Wciąż dominuje piętno, że PPP do sfera korupcjogenna - wskazał prezes Polimeksu-Mostostalu, Konrad Jaskóła. - Ponieważ kompletnie się nie rozumiemy - ocenił Dariusz Blocher, prezes Budimeksu,
Budowlańcy sceptyczni wobec PPP

Partnerstwo publiczno-prywatne było jednym z wątków, poruszonych podczas debaty na temat budownictwa na Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Statystyki ostatnich lat dotyczące PPP nie zachwycają. Prezes Budimeksu wyliczył, że w 2009 r. ogłoszono 39 tego typu projektów, z czego podpisaniem umów zakończyły się 2. W 2010 r. projektów było 62, a umów 12. Natomiast w ubiegłym roku zawarto 5 umów przy 33 ogłoszonych projektach.

- Statystycznie to żaden rynek. Powodem jest to, że kompletnie się nie rozumiemy. Nie chodzi nawet o prawo. Jeżeli sektor publiczny zakłada, że projekt PPP jest po to, żeby prywatny partner nie zarabiał pieniędzy, a po to, żeby sektor publiczny mógł uciec od deficytu, to nie ma szansy na porozumienie - powiedział Blocher.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU