PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowlańcy wieszczą falę bankructw

  • PAP/AT    21 marca 2018 - 06:49
Budowlańcy wieszczą falę bankructw
Nie ma szans na zmianę zasad indeksacji cen w bieżących kontraktach (fot.fotolia)

Urzędnicy nie widzą szans na realną waloryzację cen w realizowanych kontraktach budowlanych.
"Resort infrastruktury nie widzi szans na zmianę zasad indeksacji cen w bieżących kontraktach. Budowlańcy wieszczą falę bankructw" - informuje "Puls Biznesu"

"Organizacje budowlane twierdzą, że wzrost cen materiałów niszczy rentowność kontraktów infrastrukturalnych - czytamy w gazecie. Dodano, że już na początku stycznia Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB) i Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa (OIGD) napisały list do resortu infrastruktury, alarmując, że koszty materiałów zwiększył się o 30 proc., podwykonawstwa średnio o 20 proc., a w zamówieniach wodno-ściekowych aż o 100 proc.

Czytaj tez: Przetargi: Brakuje wykonawców i rosną ceny. Czy gminy będą musiały rezygnować z inwestycji?

Jak donosi "PB", w liście do resortu infrastruktury PZPB i OIGD, prosiły o zmianę zasad indeksacji cen w bieżących kontraktach, by odzwierciedlały faktyczną inflację w branży. "Właśnie dostały odpowiedź. Brzmi jak wyrok. Rządowi urzędnicy nie widzą szans na realną waloryzację cen w realizowanych kontraktach, m.in. dlatego, że nie przewidziano tego w specyfikacjach przetargowych" - napisano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2018-03-21 09:48:30

    Wpierw rozpracujcie "zmowy cenowe", tak wśród producentów materiałów a później developerów! To niszczy rynek, bo nie jest on oparty na popycie i podaży tylko spekulacji!