PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet bez tajemnic

  • zamojska.com    9 marca 2011 - 13:51
Budżet bez tajemnic

Już po raz kolejny Wydział Finansowy, we współpracy z innymi Wydziałami Urzędu Miasta Zamość, opracował "Krótki przewodnik po budżecie Miasta Zamość na rok 2011".
Celem tego opracowania jest przedstawienie w sposób krótki, jasny i zrozumiały źródeł pozyskiwania środków do budżetu Zamościa oraz pokazanie zadań i celów na jakie są one przeznaczone. Przedstawia on źródła, z których napłyną do miejskiej kasy pieniądze oraz przedsięwzięcia, na jakie fundusze te zostaną rozdysponowane. Korzystając z tej mozliwości mieszkańcy miasta mogą monitorować wydawanie samorządowych pieniędzy. Pozwala to również wyjaśnić zamościanom na jaki cel idą ich podatki. Zamojski magistrat z kolei moze pochwalić się prowadzeniem przejrzystej i jawnej polityki finansowej.

- "Przewodniki" z lat ubiegłych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, mamy nadzieje, że w tym roku będzie podobnie - twierdzi Karol Garbula, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zamościu. 

"Krótki przewodnik po budżecie Miasta Zamość na rok 2011" został wydany w 800 egzemplarzach i dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta, Wydziałach Urzędu Miasta oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.zamosc.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.