PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet Legnicy o milion w górę

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    22 września 2011 - 10:54
Budżet Legnicy o milion w górę

Podczas wrześniowej sesji radni pochylą się nad kolejną w tym roku nowelizacją budżetu miasta. Tym razem dochody i wydatki wzrosną o ponad milion złotych.
Głównym powodem zmiany po stronie dochodów są większe o 812 tys. zł niż wcześniej zakładano wpływy z różnych opłat i dochodów. Druga przyczyna to dotacje z europejskiego programu Comenius, na łączną kwotę 256 tys. zł, które zasilą konta kilku legnickich szkół.

Co ciekawe, w pozycji poświęconej dochodom znaleźć można również 20 zł jako darowiznę na park miejski.

Strona wydatkowa jest już dużo bardziej rozbudowana, do najciekawszych pozycji niewątpliwie należy 256 tys. zł z wspomnianego już europejskiego programu, ale to nie koniec zwiększeń w legnickiej edukacji.

Na bieżące funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych ratusz chce przeznaczyć aż 900 tys. zł. Kolejne 45 tys. zł zasili konto Legnickiej Biblioteki Publicznej… oczywiście jeśli z propozycją gospodarza miasta zgodzą się radni, choć trudno przypuszczać by mogło się stać inaczej.

Wrześniowa nowelizacja budżetu będzie oznaczać, że dochody Legnicy wyniosą w tym roku prawie 376 mln zł, zaś wydatki będą od nich o ponad 36 mln zł większe. Na koniec 2011 roku zadłużenie Legnicy powinno przekroczyć poziom 200 mln zł (co stanowi 53,27 proc. dochodów, przy limicie wynoszącym 60 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.