PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet Legnicy ostro w dół

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    25 października 2011 - 13:26
Budżet Legnicy ostro w dół

Aż o ponad 5 mln zł zmniejszą się dochody i wydatki miasta, jeśli radni przyjmą uchwałę o nowelizacji budżetu Legnicy.
Głównym „winowajcą” zmniejszenia dochodów jest przesunięcie realizowanego w partnerstwie z województwem dolnośląskim projektu unijnego, na modernizację centrów kształcenia zawodowego.

Zdecydowana większość działań zaplanowanych na 2011 rok została przełożona przez województwo na kolejne 12 miesięcy, w związku z czym miasto nie otrzyma teraz ponad 4,8 mln zł. Prawie 380 tys. zł, po stronie mniejszych dochodów, dotyczy też innego unijnego zadania, czyli przebudowy Willi Bolka von Richthofena.

Nie mniej imponujące kwoty pojawiają się i po stronie wydatków. Poza zmniejszeniem środków na dwa wymienione wyżej zadania, pojawia się też jedno zasadnicze zwiększenie. Chodzi o remont Akademii Rycerskiej. Gospodarz miasta Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta) zaproponował radnym, by trwające prace zasilić dodatkową kwotą, niemal 2,4 mln zł. Środki te pozwolą na lepsze wyposażenie i przystosowanie jednego ze skrzydeł Akademii na potrzeby Wydziału Spraw Obywatelskich.

Dzięki temu liczba stanowisk pracy wzrośnie z 29 do 44, co umożliwi przeniesienie z ratusza większej ilości referatów.

Niestety, zmniejszenie po stronie dochodów i wydatków nie wpłynie na podobną tendencję w przypadku deficytu budżetowego i długu miasta. Zgodnie z planem, w tym roku wydatki przerosną dochody o ponad 36 mln zł, natomiast zadłużenie Legnicy przekroczy poziom 200 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.