PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski - konsultacje czy współdecydowanie?

  • GK    15 października 2013 - 13:13
Budżet obywatelski - konsultacje czy współdecydowanie?

W radomskiej szkole muzycznej odbędzie się w dniach 16-17 października konferencja „Budżet Obywatelski – konsultacje czy współdecydowanie?”.
Zorganizowana z inicjatywy prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka ogólnopolska konferencja została objęta honorowym patronatem Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich.

- Budżet obywatelski zaczyna w Polsce odgrywać znaczącą rolę, pobudza współzarządzanie mieszkańców budżetem gminy i sprzyja budowaniu społeczeństwa obywatelskiego - mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Radom będzie pierwszym miastem, gdzie samorządowcy wraz z zaproszonymi ekspertami będą mogli wymienić dotychczasowe doświadczenia i wypracować założenia pomocne w realizacji budżetów partycypacyjnych.

Prezydent Andrzej Kosztowniak zwraca uwagę na fakt, że radomianie bardzo aktywnie włączyli się w tworzenie budżetu obywatelskiego.

- Realizacja tego projektu rodzi wiele pytań i stawia wiele wyzwań, które po raz kolejny przyjmuje do realizacji polski samorząd. Warto je przedyskutować w szerszym gronie polskich samorządów, które coraz śmielej zmierzają do pełnego zbliżenia obywatela do swoich działań - podkreśla Prezydent Radomia.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele samorządów z całej Polski, w tym również samorządowcy z terenu regionu radomskiego, a także reprezentanci organizacji, stowarzyszeń i fundacji zajmujących się zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.