PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Krakowa: Awaria systemu wydłużyła głosowanie o jeden dzień

  • MN    27 czerwca 2016 - 12:22
Budżet obywatelski Krakowa: Awaria systemu wydłużyła głosowanie o jeden dzień
Przerwa w dostępie do platformy głosowania trwała 20 czerwca od godz. 9 do 14 (fot. pixabay)

• Do 1 lipca włącznie przedłużono głosowanie na projekty w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Krakowa.
• Taką decyzję podjęto, aby zrekompensować mieszkańcom przerwę w dostępie do platformy głosowania, spowodowaną awarią serwera.
• Swoje głosy w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego oddało do tej pory ponad 3 tysiące mieszkańców Krakowa.
Mieszkańcy Krakowa mogą głosować dzień dłużej na projekty w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Wszystko przez awarię platformy do głosowania, do której doszło 21 czerwca. Przerwa w dostępie do platformy głosowania trwała od godz. 9 do 14. W związku z tym faktem urzędnicy podjęli decyzję o przedłużeniu głosowania o jeden dzień (pierwotnie miało ono trwać do 30 czerwca).

Jak tłumaczy urząd miejski w Krakowie, awaria serwera spowodowana była fizyczną usterką w klastrze serwerów, na których zlokalizowana jest usługa hostingowa dla aplikacji do głosowania.

Do 20 czerwca około 1600 mieszkanek i 1500 mieszkańców oddało już głosy w tegorocznej edycji krakowskiego budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców przygotowano ponad 150 miejsc zlokalizowanych w całym mieście, żeby ci, którzy nie mają dostępu do komputera lub internetu, również mogli uzyskać niezbędną pomoc techniczną i zagłosować.

W tym roku mieszkańcy Krakowa wybierają spośród 401 projektów: 122 ogólnomiejskich i 279 dzielnicowych. Do wydania jest prawie 11 mln złotych.

Czytaj też: E-administracja musi być bardziej intuicyjna

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.