PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Łomży: Wydzielono specjalny budżet dla młodzieży

  • PAP/MN    18 września 2017 - 12:54
Budżet obywatelski Łomży: Wydzielono specjalny budżet dla młodzieży
Głosować można do 6 października na papierowych kartach. (fot. Facebook)

W Łomży (woj. podlaskie) ruszyło w poniedziałek (18 września) głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego miasta na 2018 rok.
• Głosowanie na 26 pomysłów potrwa do 6 października.

• Do podziału będą 2 miliony złotych.

• Oddzielny budżet 100 tys. zł mają propozycje dotyczące młodzieży.

To piąta edycja budżetu obywatelskiego w Łomży; w dotychczasowych edycjach mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln zł. Największa jak dotąd pula pieniędzy była dzielona w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Było to 1,5 mln zł; w głosowaniu wzięło udział 7,5 tys. osób.

Dla potrzeb zgłaszanych projektów, miasto zostało podzielone na trzy strefy, z których każda otrzyma czwartą część zaplanowanej kwoty. Pozostała jedna czwarta stanowić będzie rezerwę, która ma być rozdzielona przez zespół koordynujący ten budżet.

Zdecydowana większość pomysłów, zgłoszonych przez mieszkańców, to infrastruktura drogowa: poprawa nawierzchni ulic, budowa chodników, ścieżek rowerowych, tworzenie miejsc postojowych (m.in. przy dwóch łomżyńskich przedszkolach), czy nowe uliczne oświetlenie.

Wśród nielicznych, innych pomysłów, jest plac zabaw dla dzieci oraz "Rozćwierkana Łomża", czyli projekt montażu ponad 90 budek lęgowych dla ptaków śpiewających.

Czytaj też: Wrocław oddaje w ręce mieszkańców 25 mln złotych

Nowością jest młodzieżowy budżet obywatelski, do którego można było zgłaszać wszelkie projekty, które dotyczą młodzieży. Mogły to być również tzw. projekty miękkie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Projekty są trzy, a do podziału z tej puli - 100 tys. zł.

Do głosowania zachęca mieszkańców prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. "Wszystkie (projekty) są ważne, bo są odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności" - powiedział.

Głosować można do 6 października na papierowych kartach (urny na głosy stoją w kilku punktach miasta, karty można też wysłać do magistratu tradycyjnie lub mailowo) lub poprzez formularz na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Ogłoszenie wyników w sprawie budżetu obywatelskiego Łomży na 2018 rok zaplanowano na 23 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.