PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski na 2016 r. w Suwałkach: Można zgłaszać pomysły

  • PAP/AT    17 sierpnia 2015 - 12:47
Budżet obywatelski na 2016 r. w Suwałkach: Można zgłaszać pomysły
Do budżetu obywatelskiego można składać wyłącznie projekty inwestycyjne (fot.fotolia)

Mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Do podziału będzie 2 mln zł. To trzecia edycja budżetu obywatelskiego w tym mieście.
Projekty można składać do 31 sierpnia w dwóch kategoriach: tzw. duże projekty o wartości 100-700 tys. zł (na te projekty przeznaczone będzie 1,4 mln zł) oraz tzw. małe projekty o wartości do 100 tys. zł (tutaj do podziału jest 600 tys. zł).

Mieszkańcy mogą złożyć dowolną liczbę wniosków

Do budżetu obywatelskiego można składać wyłącznie projekty inwestycyjne. Każdy mieszkaniec Suwałk może złożyć dowolną liczbę wniosków; swoje pomysły mogą też przedstawiać działające w Suwałkach organizacje pozarządowe. Aby złożyć wniosek trzeba mieć ukończone 16 lat, a projekt musi poprzeć co najmniej 15 mieszkańców.

Wnioski pod względem formalnym i merytorycznym będą oceniane przez specjalny zespół. Ma on czas do 22 września, wtedy ma być znana lista zakwalifikowanych projektów, które następnie zostaną poddane głosowaniu.

W Suwałkach do tej pory odbyły się dwie edycje budżetu obywatelskiego. W 2014 roku do podziału był 1 mln zł, do głosowania zakwalifikowano 33 projekty, zrealizowano trzy, które uzyskały największą liczbę głosów. W tegorocznym budżecie do podziału były 2 mln zł. Mieszkańcy głosowali na duże i małe projekty, 13 projektów z 24 zakwalifikowanych, jest realizowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.