PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Suwałk jednak się uda zrealizować

  • PAP    10 września 2014 - 19:40
Budżet obywatelski Suwałk jednak się uda zrealizować

Urząd Miejski w Suwałkach (Podlaskie) wyłonił wykonawcę ostatniej inwestycji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, który dzięki temu uda się zrealizować. Pod koniec roku powstanie park z terenem rekreacyjnym przy aquaparku za 981 tys. zł.
Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Sofix, które ma wykonać inwestycję do 30 listopada. Wstępnie zakładano, że inwestycja wyniesie 500 tys. zł, projekt techniczny oszacował ją na 720 tys. zł, ale ostatecznie miasto musi wydać prawie milion zł.

Dwie pozostałe inwestycje w ramach tegorocznego budżetu: plac zabaw oraz boisko przy suwalskich szkołach również będą zrealizowane późną jesienią, bo przetargi zostały rozstrzygnięte dopiero pod koniec lipca.

Na te inwestycje miasto także musi wydać więcej pieniędzy niż zakładano. Plac zabaw i sportu na terenie Zespołu Szkół nr 3, według założeń miał kosztować 210 tys. zł, ale ostatecznie jego koszt wyniesie 283 tys. zł. Modernizacja boiska przy Zespole Szkół nr 7, miała kosztować 482 tys. zł, ale jej koszt wyniesie 550 tys. zł.

Czytaj też:  34 projekty w suwalskim budżecie obywatelskim

W sumie miasto wyda na tegoroczny budżet obywatelski ponad 1,8 mln zł, chociaż planowano milion zł.

Jak poinformował asystent prezydenta Kamil Sznel, miasto posiada dodatkowe pieniądze na inwestycje i już dokonano przesunięć księgowych, by mogły one zostać zrealizowane. "We wnioskach, jakie otrzymujemy od mieszkańców, ceny nie są dokładne, potem okazuje się, że trzeba do inwestycji dołożyć" - dodał Sznel.

To był pierwszy budżet obywatelski w Suwałkach. Projekty do realizacji zostały wyłonione dopiero w kwietniu. Miasto miało trudności z wyłonieniem wykonawców, bo w dwóch przetargach nie było chętnych firm. Dlatego prace nad budżetem obywatelskim na 2015 rok ruszyły już w czerwcu. Projekty do realizacji mają być wyłonione w październiku. W następnym roku miasto przeznaczy na ten budżet 2 mln zł.

 Czytaj też: Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.