PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Suwałk - są wykonawcy dwóch inwestycji

  • PAP    6 sierpnia 2014 - 15:51
Budżet obywatelski Suwałk - są wykonawcy dwóch inwestycji

Dwie inwestycje: plac zabaw oraz boisko przy suwalskich szkołach będą zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego w 2014 r. Władzom Suwałk (Podlaskie) dopiero w trzecim przetargu udało się znaleźć wykonawców tych inwestycji.
W ramach tegorocznego budżetu mają być zrealizowane w sumie trzy inwestycje: plac zabaw i sportu na terenie Zespołu Szkół nr 3, według założeń za 210 tys. zł, kompleksowa modernizacja boiska przy Zespole Szkół nr 7, która miała kosztować 482 tys. zł i budowa alejek parkowych wraz z terenem rekreacyjnym za suwalskim Aquaparkiem za 500 tys. zł. Samorząd zamierzał przeznaczyć na ten cel 1,2 mln zł.

Czytaj też: EEC: Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Jak poinformował asystent prezydenta Kamil Sznel, urząd dwa razy ogłaszał przetargi, których nie udało się rozstrzygnąć, gdyż nie było chętnych. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na plac zabaw i sportu przy Zespole Szkół nr 3. Najniższa oferta wyniosła 283 tys. zł.

Rozstrzygnięty został także przetarg na modernizację boiska przy zespole szkół nr 7 za 392 tys. zł. Z tym, że - jak dodał Sznel - inwestycja została podzielona na dwie części. Dodatkowo odbył się przetarg na oświetlenie boiska. Wykonawca przedstawił ofertę na 150 tys. zł. Inwestycje mają być wykonane do 30 października.

Czytaj też: Partycypacja społeczna. Czy to tylko referenda odwoławcze i budżet obywatelski?

Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił w środę przetarg na ostatnią inwestycję - budowę alejek parkowych wraz z terenem rekreacyjnym przy Aquaparku. Jak powiedział Sznel, to pierwszy przetarg, bo dopiero niedawno została wykonana dokumentacja techniczna tej inwestycji.

"Jest ciągle nadzieja, że pierwszy budżet obywatelski w Suwałkach zostanie wykonany w całości. Budżet na przyszły rok planujemy szybciej, by nie powtórzyła się sytuacja tegoroczna" - powiedział Sznel.

To był pierwszy budżet obywatelski w Suwałkach. Władze miasta zaczęły myśleć o nim dopiero jesienią ubiegłego roku. W wyniku głosowania projekty zostały wyłonione w kwietniu. W głosowaniu wzięło udział ponad 10,8 tys. osób z blisko 70 tys. mieszkańców.

Prace nad budżetem obywatelskim na 2015 rok Urząd Miejski w Suwałkach rozpoczął już w czerwcu. Projekty będzie można zgłaszać już w sierpniu. Projekty do realizacji mają być wyłonione w październiku, by przez okres zimowy wyłonić wykonawców i wiosną rozpocząć inwestycje. W następnym roku miasto przeznaczy na ten cel 2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.