PARTNER PORTALU
 • BGK

Budżet obywatelski Szczecina. Głosowanie czas zacząć

 • aw/PAP    1 października 2015 - 09:19
Budżet obywatelski Szczecina. Głosowanie czas zacząć

Ścieżki rowerowe, place zabaw, ale także automaty z karmą dla zwierząt, czy skrytki dla potrzebujących - znalazły się w propozycjach do budżetu obywatelskiego Szczecina. 1 października rusza głosowanie na projekty, które znajdą się w budżecie miasta na 2016 r.
To już trzecia edycja szczecińskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy miasta zdecydują, na co wydać w jego ramach sześć mln zł. Na listach do głosowania znalazło się łącznie 169 projektów w czterech częściach miasta.

Sporo propozycji dotyczy m.in. budowy ścieżek rowerowych, placów zabaw, remontu ulic i chodników, czy renowacji parków. Część z nich postuluje również rozbudowę funkcjonującego w mieście roweru miejskiego.

Jedno z proponowanych przedsięwzięć zakłada z kolei likwidację istniejących ścieżek rowerowych. Jak przekonuje jego autor, likwidacja dróg rowerowych w centrum miasta upłynni ruch aut i zwiększy liczbę miejsc parkingowych.

Do ciekawszych propozycji należy z pewnością budowa palmiarni i motylarni, wprowadzenie automatów wydających za butelki z tworzywa sztucznego karmę dla zwierząt, czy budowa stanic wodnych, w których można wypożyczyć sprzęt do pływania.

Wśród projektów jest również stworzenie systemu skrytek dla potrzebujących, w których można by było zostawiać potrzebne innym przedmioty. W skrzynkach składane będą zgłoszenia na przedmioty, a osoby chętne do pomocy będą zostawiały w nich konkretne rzeczy - przekonuje autor propozycji.

Głosowanie do 21 października?

Głosowanie w formie elektronicznej, a także klasycznej potrwa do 21 października br. Mogą wziąć w nim udział szczecinianie, którzy ukończyli 16 lat, ale również osoby niezameldowane w Szczecinie, uczące się bądź pracujące tutaj. W tym roku można oddać maksymalnie trzy głosy w dowolnej części miasta.

Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów na poszczególnych listach, a ich łączna wartość z jednej listy nie przekroczy 1,5 mln zł, zostaną wpisane do projektu budżetu Szczecina na 2016 r.

W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. W głosowaniu wzięło wtedy udział około 50 tys., a pula budżetu wyniosła 5 mln zł.

Rok wcześniej w 2013 r. w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • MR Cin, 2015-10-08 21:01:57

  Głosujemy tutaj: sbo . szczecin . pl Ja ze swojej strony polecam projekty: 71. Park Warszewo-Podbórz (www . podborz . pl) Piesza Rewolucja w Śródmieściu
 • Andrzej, 2015-10-03 21:15:06

  Ale gdzie się głosuje? Podajcie adres strony!
 • jolanta, 2015-10-03 17:18:28

  A mnie i moim znajomym najbardziej się podoba zadanie ALEJA KWIATOWA W KWIATACH.Nareszcie ozylaby betonowa aleja i usunięto brudne kostki. Aż dziw ze zlikwidowano te alejek wbrew życzeniom mieszkańców.Media niejednokrotnie o tym donosiły.Autor tego pomysłu interesująco rozwiązał ten problem....  rozwiń