PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet Obywatelski w Hrubieszowie: Za mało pieniędzy na szkolnego dentystę

  • KDS    6 czerwca 2017 - 10:59
Budżet Obywatelski w Hrubieszowie: Za mało pieniędzy na szkolnego dentystę

We wtorek (6 czerwca) Tomasz Zając, burmistrz Hrubieszowa wręczy mieszkańcom, których projekty zostały wybrane w ramach budżetu obywatelskiego, bony potwierdzające przyznanie środków. Ci m.in. głosowali za otwarciem w szkole gabinetu dentystycznego. Mimo, że portret znalazł się na trzecim miejscu, nie zostanie zrealizowany. Okazał się zbyt drogi.
Do realizacji zostały wybrane trzy projekty. Najwięcej głosów, bo aż 928 oddano na pomysł zakupu nowych kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Na ten cel trafi 30 tysięcy złotych. 

449 mieszkańców oddało głos na "Akademię Młodych Orłów". Dzięki temu ok. 50 osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 10 lat będzie mogła wybrać się na serię obozów sportowych, treningów i zajęć na temat zdrowego żywienia. Z tą liczbą głosów projekt zajął drugie miejsce. Koszt 50 tys. zł z BO. 

Na trzeciej pozycji, z liczbą 436 głosów poparcia, znalazł się projekt "Dentysta w mojej szkole", dzięki któremu w Zespole Szkół Miejskich nr 1 miał powstać gabinet stomatologiczny. Mimo, że mieszkańcy poprali inicjatywę, do jej realizacji nie dojdzie. Otwarcie gabinetu kosztowałoby 100 tysięcy złotych, czyli tyle ile miasto przeznaczyło w tym roku na cały budżet obywatelski.

Dlatego do realizacji przejdzie projekt, który znalazł się na 4 miejscu. Na pomysł pod hasłem "Z książką bliżej ludzi" zagłosowało 272 mieszkańców. Dzięki temu mieszkańcy Hrubieszowa będą mogli wypożyczać z Miejskiej Biblioteki Publicznej nowe książki z serii Duża Litera, audiobooki czy brać udział w cyklu spotkań autorskich. Wysokość wsparcia - 20 tys. zł. 

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 2446 głosów. Tylko dwa były nieważne.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.