Budżet Obywatelski w Hrubieszowie: Za mało pieniędzy na szkolnego dentystę

We wtorek (6 czerwca) Tomasz Zając, burmistrz Hrubieszowa wręczy mieszkańcom, których projekty zostały wybrane w ramach budżetu obywatelskiego, bony potwierdzające przyznanie środków. Ci m.in. głosowali za otwarciem w szkole gabinetu dentystycznego. Mimo, że portret znalazł się na trzecim miejscu, nie zostanie zrealizowany. Okazał się zbyt drogi.
Budżet Obywatelski w Hrubieszowie: Za mało pieniędzy na szkolnego dentystę

Do realizacji zostały wybrane trzy projekty. Najwięcej głosów, bo aż 928 oddano na pomysł zakupu nowych kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Na ten cel trafi 30 tysięcy złotych. 

449 mieszkańców oddało głos na "Akademię Młodych Orłów". Dzięki temu ok. 50 osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 10 lat będzie mogła wybrać się na serię obozów sportowych, treningów i zajęć na temat zdrowego żywienia. Z tą liczbą głosów projekt zajął drugie miejsce. Koszt 50 tys. zł z BO. 

Na trzeciej pozycji, z liczbą 436 głosów poparcia, znalazł się projekt "Dentysta w mojej szkole", dzięki któremu w Zespole Szkół Miejskich nr 1 miał powstać gabinet stomatologiczny. Mimo, że mieszkańcy poprali inicjatywę, do jej realizacji nie dojdzie. Otwarcie gabinetu kosztowałoby 100 tysięcy złotych, czyli tyle ile miasto przeznaczyło w tym roku na cały budżet obywatelski.

Dlatego do realizacji przejdzie projekt, który znalazł się na 4 miejscu. Na pomysł pod hasłem "Z książką bliżej ludzi" zagłosowało 272 mieszkańców. Dzięki temu mieszkańcy Hrubieszowa będą mogli wypożyczać z Miejskiej Biblioteki Publicznej nowe książki z serii Duża Litera, audiobooki czy brać udział w cyklu spotkań autorskich. Wysokość wsparcia - 20 tys. zł. 

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 2446 głosów. Tylko dwa były nieważne.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU