PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski w Tarnobrzegu

  • PAP    24 września 2013 - 07:10
Budżet obywatelski w Tarnobrzegu

Do 30 września br. mieszkańcy Tarnobrzega mogą głosować na inwestycje, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego.
Do wyboru mają 20 inwestycji, wśród nich dominują remonty dróg lokalnych. Tarnobrzeg jest pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym mieszkańcy mogą decydować o tym, które inwestycje będą zapisane w budżecie. Samorząd przeznaczył na ten cel 1 milion złotych.

Jak poinformował prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, w pierwszym etapie złożono 23 propozycje budżetowe, z których komisja wybrała 20.

Dodał, że spośród odrzuconych projektów jeden został złożony po terminie, natomiast koszt drugiego przewyższał kwotę zaplanowaną w ramach budżetu. obywatelskiego. Trzeci projekt został odrzucony, gdyż został już ujęty w planach inwestycyjnych samorządu.

Wśród propozycji inwestycji złożonych przez mieszkańców Tarnobrzega są m.in. remonty dróg lokalnych oraz projekty zakładające powstanie siłowni na świeżym powietrzu, miejskiej samoobsługowej stacji wypożyczania rowerów czy budowy kompleksu saun nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Jeden z projektów zakłada również ustawienie przy koszach na śmieci pojemników na suchy chleb, który mógłby być wykorzystany jako pokarm dla zwierząt ze schroniska.

„Zachęcam wszystkich do głosowania. Po raz pierwszy tarnobrzeżanie mają możliwość wyboru inwestycji, które będą realizowane w przyszłorocznym budżecie. Dla takiego samorządu jak nasz jest to naprawdę duży krok" - podkreślił Mastalerz.

W głosowaniu udział może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec Tarnobrzega posiadający czynne prawo wyborcze. Głos można oddać w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7. Każdy głosujący może wybrać maksymalnie trzy najważniejsze inwestycje.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel gminy, 2013-09-24 13:53:47

    Nie rozumiem tych pokracznych ideologii typu obywatelski budżet a nieobywatelski czyli czyj? Obywatele wybierają władze samorządowe po to by realizowały cele wspólnoty samorządowej czyli obywateli. Jeśli Tarnobrzeg ma w 2013 roku zaplanowane wydatki bieżące na 174 mln zł a a wydatki majątkowe na 65... mln zł to czym jest ten 1 mln zł, gdzie obsługa długu to około 6 mln zł. Zatem obywatele miasta decydują o 0,5 % wydatków, a o reszcie wydatków kto decyduje ? Kosmici? Wróćmy do korzeni samorządów a nie twórzmy nowych ideologi typu genderowskich teorii minionej epoki.  rozwiń