PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski w Tarnowie. Do podziału 2,1 mln zł

  • PAP/KDS    29 marca 2018 - 15:19
Budżet obywatelski w Tarnowie. Do podziału 2,1 mln zł
Głosowanie nad wyborem projektów do realizacji potrwa od 18 do 27 czerwca. (fot.pixabay.com)

Do końca kwietnia mieszkańcy Tranowa mogą składać propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest 2,1 mln zł.
Jak poinformował w czwartek (29.03) urząd miasta Tarnowa, w tym roku budżet dysponuje taką samą kwotą, jak przed rokiem. Zgodnie z harmonogramem na zgłaszanie projektów będzie czas do 30 kwietnia.

Projekty do budżetu mogą składać mieszkańcy Tarnowa, którzy w dniu zgłoszenia projektu są ujęci w stałym rejestrze wyborców tego miasta. Konieczne jest zebranie co najmniej stu podpisów mieszkańców, którzy popierają pomysł. Koszty projektu muszą się zamknąć w przedziale od 100 tys. do 500 tys. zł.

Po weryfikacji i ocenie zgłoszonych pomysłów, 1 czerwca zostanie ogłoszona lista projektów, które zostały dopuszczone do głosowania i wykazu punktów, w których można będzie oddać głos.

Głosowanie nad wyborem projektów do realizacji potrwa od 18 do 27 czerwca i będzie - wzorem lat ubiegłych - odbywać się tylko drogą elektroniczną.

W zeszłym roku tarnowianie wybrali pięć spośród 17 projektów, na które rozdzielono 2,1 mln zł. Wśród zwycięskich projektów były m.in.: stworzenie strefy rekreacji, prowadzenie międzyosiedlowych centrów aktywności senioralnej, remonty chodników, fontanna dla Parku Sanguszków i plaża miejska nad Wątokiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.