PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski województwa opolskiego: 3 miliony zł do wykorzystania

  • PAP/EM    23 stycznia 2017 - 13:15
Budżet obywatelski województwa opolskiego: 3 miliony zł do wykorzystania
Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach od 24 kwietnia do 18 maja (fot. fotolia)

• Po raz pierwszy władze województwa opolskiego uruchamiają instytucję budżetu obywatelskiego.
• Na realizację propozycji składanych przez mieszkańców regionu czekają 3 miliony zł - poinformował w poniedziałek (23 stycznia) marszałek województwa Andrzej Buła.
"W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do wspólnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu naszego województwa. Trzy miliony złotych przeznaczyliśmy na Marszałkowski Budżet Obywatelski, do którego już w lutym będziecie mogli składać swoje propozycje" - podkreślił Andrzej Buła na konferencji prasowej.

Marszałek namawiał do składania wniosków z różnych dziedzin - od kulturalnych, przez ekologię po sportowe i edukacyjne. "Najważniejsze, żeby wynikały one z zadań samorządu województwa. Chodzi nam zarówno o projekty o zasięgu powiatowym, jak i o te szersze: o zasięgu subregionalnym" - wyjaśnił.

Zgodnie z regulaminem, szacunkowa wartość zgłaszanego przez mieszkańców zadania o zasięgu powiatowym nie może być niższa, niż 50 tys. złotych, ani wyższa od 100 tys złotych.

Przy projektach subregionalnych wartości te są odpowiednio wyższe: od 70 do 150 tysięcy zł. Ewentualne koszty rocznego utrzymania zrealizowanego zadania nie mogą być wyższe niż 10 proc. kwoty przeznaczonej na jego realizację.

Zgłoszenia można składać od 13 lutego do 10 marca. Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach od 24 kwietnia do 18 maja. Do głosowania uprawnione są osoby, które ukończyły 16 lat i mieszkają w województwie opolskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.