PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet obywatelski Wrocławia. Projekty dot. zieleni, rekreacji i sportu

  • PAP/AH    13 października 2017 - 13:17
Budżet obywatelski Wrocławia. Projekty dot. zieleni, rekreacji i sportu
Siłownia na świeżym powietrzu na Szczepinie. fot. UM Wrocławia

Największą popularnością wśród wrocławian głosujących na inwestycje, które mają być zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, cieszą się projekty dot. zieleni, rekreacji oraz sportu, a także budowy ciągów pieszych i rowerowych.
• Wrocławianie mogli w tym roku wybierać spośród ponad 370 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelski.

• Wrocławski magistrat przeznaczył na realizację zwycięskich projektów 25 mln zł.

• Wrocławianie wybrali do realizacji 64 projekty.

Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj podkreślił w piątek podczas konferencji prasowej, że jest zadowolony z frekwencji tegorocznego głosowania na realizacje projektów w ramach budżetu obywatelskiego.

- Niemal 100 tys. wrocławian oddało swój głos; to wynik, który czyni nas liderem wśród polskich miast, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę mieszkańców. Najwięcej osób brało udział w głosowaniu na budżet obywatelski w Warszawie - 117 tys., ale stolica ma trzy razy więcej mieszkańców niż Wrocław - powiedział Bluj.

Wrocławianie wybrali do realizacji 64 projekty; w tym pięć ogólnomiejskich, 14 rejonowych dużych i 45 rejonowych małych.

- Dominują projekty związane z zielenią i rekreacją oraz z aktywnym spędzaniem czasu - powiedział Bluj. To przede wszystkim budowa terenów zielonych, placów zabaw, boisk oraz ciągów pieszo-rowerowych.

W 2016 r. do realizacji zakwalifikowano 65 projektów o wartości 25 mln zł. Rok wcześniej było to 79 projektów o wartości 20 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.