PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet państwa dofinansuje naprawę osuwiska

  • ZWI    14 stycznia 2013 - 18:09
Budżet państwa dofinansuje naprawę osuwiska

Ostrowieckie samorządy mogą liczyć na 80 procent dofinansowania kosztów naprawy osuwiska i ulicy Polnej z budżetu państwa.
Jak informuje magistrat w Ostrowcu Świętokrzyskim, prezydent miasta Jarosław Wilczyński oraz  starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga otrzymali obietnicę z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o możliwości pomocy państwa w usuwaniu skutków katastrofy budowlanej, która dotknęła Ostrowiec Świętokrzyski w ostatnich dniach grudnia.

Koszty naprawy osuniętej skarpy i ulicy Polnej, w której zapadła się jezdnia mogą wynieść nawet milion złotych, co przekracza możliwości finansowe obu samorządów. - Po rozmowach w ministerstwie, otrzymaliśmy deklarację, że dostaniemy promesę w wysokości 80 procent kosztów. Procedura odbędzie się za pośrednictwem wojewody świętokrzyskiego, która formalnie może się o taką promesę ubiegać - informuje magistrat.

Pozostałe 20 procent zapłacą po połowie samorząd powiatowy i miejski. Na razie nie wiadomo jednak jak szybko będzie można oszacować koszty i przystąpić do ewentualnych prac.  Wszystko zależy od wyników ekspertyz prowadzonych przez geologów. Program badań geologicznych całej skarpy ma powstać do końca stycznia. Ich koszt wyniesie 90 tysięcy złotych, a według umowy zawartej ze starostwem powiatowym, opracowanie ma być gotowe do końca maja. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.