PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet województwa podkarpackiego uchwalony

  • PAP    31 stycznia 2011 - 17:14
Budżet województwa podkarpackiego uchwalony

Ponad miliard zł będzie wynosił w tym roku budżet województwa podkarpackiego. Planowane wydatki to 1 mld 180 mln zł; deficyt wyniesie ok. 98 mln zł. W poniedziałek budżet został przyjęty przez sejmik wojewódzki.
Jak powiedział rzecznik marszałka podkarpackiego Wiesław Bek, budżet w dużej mierze został odziedziczony po poprzednim zarządzie, dlatego ograniczone było pole manewru w zakresie jego zmian.

"Na pewno potrzebna będzie krytyczna analiza budżetu, tak aby część wydatków przeznaczona na inwestycje, które nie są przygotowane, można było przenieść na inne lub obniżyć deficyt. Chodzi o to, aby w przyszłości nie zabrakło nam pieniędzy na wkład własny na inwestycje współfinansowane z budżetu UE w nowej perspektywnie finansowej 2014-2020" - dodał.

W tegorocznym budżecie najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostało m.in. na remont i budowę dróg wojewódzkich.

Radni zdecydowali również o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi brzozowskiemu na rozbudowę szpitala onkologicznego w Brzozowie. Samorząd województwa przekaże w latach 2011-2012 na ten cel 10 mln złotych. Niespełna 10 mln zł przeznaczone zostanie także na budowę w regionie 30 boisk szkolnych w ramach programu "Moje Boisko Orlik 2012".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.