PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżetowe przymiarki Krakowa

  • AT    30 sierpnia 2012 - 17:58
Budżetowe przymiarki Krakowa

Kwestie budżetowe - racjonalizacja kosztów, zwiększenie przychodów gminy i pobudzanie lokalnej gospodarki to jeden z najbardziej istotnych tematów w bieżącej działalności krakowskiego samorządu.
Członkowie Komisji Budżetowej podczas ostatniego posiedzenia zajmowali się m.in. zaopiniowaniem projektu w sprawie zmiany uchwały dotyczącej emisji obligacji komunalnych zwanych V Pożyczką Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Te plany wywołały dyskusję i liczne pytania radnych pragnących poznać szczegóły zmian.

Mirosław Gilarski pytał o możliwość nabycia obligacji przez mieszkańców Krakowa. Ze względów prawnych projekt adresowany jest do banków.

Wydano pozytywną opinię.

Dyskutowano także nad projektem utworzenia jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Głównym powodem utworzenia takiej instytucji jest szukanie możliwości zaangażowania się Krakowa w budowę parkingów.

Radny Stanisław Zięba wystąpił z wnioskiem o wstrzymanie się z wydaniem opinii.

Pozytywną opinię wydano w sprawie projektu udzielenia dotacji miejskim instytucjom kultury na realizację zadań uznanych przez dzielnice za priorytetowe.

Pozytywnie zaopiniowano również zmiany w budżecie Krakowa oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa na lata 2011-2033. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.