PARTNER PORTALU
 • BGK

Budżety miast pękają w szwach

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    16 listopada 2012 - 06:53
Budżety miast pękają w szwach

Większość włodarzy dużych miast zwraca uwagę, że kryzys coraz bardziej odbija się na lokalnych finansach.
W 2013 r. wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach czy w Kielcach - podaje „Rzeczpospolita".

Kilka dużych miast ma problemy z zapanowaniem nad płynnością finansową. Dług Krakowa może przekroczyć na koniec tego roku dopuszczalny próg 60 proc. dochodów.

Czytaj też: Jak radzą sobie najbardziej zadłużone gminy w Polsce?  

Kielce przymierzają się po raz kolejny do sprzedaży udziałów miasta w jednej ze spółek deweloperskich.

Władze Warszawy zrezygnowały z 86 mln zł unijnego dofinansowania na rozbudowę systemu sterowania ruchem, bo uznały, że nie mogą sobie na razie pozwolić na wkład własny.

Czytaj też: Mniej optymizmu: budżety regionów kryzysowe

Stolica jednak, podobnie jak Łódź, Szczecin czy Wrocław, mimo spowolnienia gospodarczego stara się utrzymać poziom inwestowania - pisze „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Gość, 2012-11-16 13:50:37

  Przerost biurokracji. Zatrudnić dobrze opłacanego fachowca, który będzie miał odpowiedzialność finansową, nie będzie miał pokus i niech naprawia gminy. Ci co rządzą nieudolnie, kolesie kolesiów to na szczaw. Najlepiej to wszystko w Polsce sprzedać. Pytanie na ile to wystarczy?
 • Aga, 2012-11-16 12:20:45

  Trochę przewrotny tytuł ..
 • obserwator, 2012-11-16 08:16:20

  Nie tylko w duzych miastach w mniejszych też tak jest. Nie trzeba było zadłużać tak gmin i bez przemyśleń, bez liczenia kosztów na przyszłość, byle tylko dla poklasku i dobrego PR robic co popadnie. A dzisiaj na nic nie ma pieniędzy i mówi się o kryzysie. Sami Burmistrzowie, Prezydenci to spowodowa...li, że nie ma kasy. Cudu nikt nie zrobi.  rozwiń