Budżety miast pękają w szwach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 16-11-2012
  • drukuj
Większość włodarzy dużych miast zwraca uwagę, że kryzys coraz bardziej odbija się na lokalnych finansach.
Budżety miast pękają w szwach

W 2013 r. wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach czy w Kielcach - podaje „Rzeczpospolita".

Kilka dużych miast ma problemy z zapanowaniem nad płynnością finansową. Dług Krakowa może przekroczyć na koniec tego roku dopuszczalny próg 60 proc. dochodów.

Czytaj też: Jak radzą sobie najbardziej zadłużone gminy w Polsce?  

Kielce przymierzają się po raz kolejny do sprzedaży udziałów miasta w jednej ze spółek deweloperskich.

Władze Warszawy zrezygnowały z 86 mln zł unijnego dofinansowania na rozbudowę systemu sterowania ruchem, bo uznały, że nie mogą sobie na razie pozwolić na wkład własny.

Czytaj też: Mniej optymizmu: budżety regionów kryzysowe

Stolica jednak, podobnie jak Łódź, Szczecin czy Wrocław, mimo spowolnienia gospodarczego stara się utrzymać poziom inwestowania - pisze „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przerost biurokracji. Zatrudnić dobrze opłacanego fachowca, który będzie miał odpowiedzialność finansową, nie będzie miał pokus i niech naprawia gminy. Ci co rządzą nieudolnie, kolesie kolesiów to na szczaw. Najlepiej to wszystko w Polsce sprzedać. Pytanie na ile to wystarczy?

Gość, 2012-11-16 13:50:37 odpowiedz

Trochę przewrotny tytuł ..

Aga, 2012-11-16 12:20:45 odpowiedz

Nie tylko w duzych miastach w mniejszych też tak jest. Nie trzeba było zadłużać tak gmin i bez przemyśleń, bez liczenia kosztów na przyszłość, byle tylko dla poklasku i dobrego PR robic co popadnie. A dzisiaj na nic nie ma pieniędzy i mówi się o kryzysie. Sami Burmistrzowie, Prezydenci to spowodowa...li, że nie ma kasy. Cudu nikt nie zrobi. rozwiń

obserwator, 2012-11-16 08:16:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU