PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz dostaje pensję z opóźnieniem

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    18 października 2012 - 08:53
Burmistrz dostaje pensję z opóźnieniem

Niecodzienna sytuacja w Suchedniowie. Burmistrz, jego zastępca, sekretarz i skarbnik otrzymują pensje z opóźnieniem. To w sumie ok. 30-40 tys. zł miesięcznie.
Wszystko przez trudną sytuację finansową gminy. I przez dłużników – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Wypłatę pensji, które władze gminy powinny dostać 27 czerwca i lipca, przesunięto do 15 lipca i sierpnia. Pensje za wrzesień wypłacono do 10 października. Opóźnienia wynikają z trudnej sytuacji finansowej gminy. W ostatnich trzech latach na inwestycje przeznaczono ponad 37 mln zł, o wiele więcej, niż zakładano.

Gmina ma też kolosalne opóźnienia we wpływach z podatków. Najwięksi płatnicy zalegają gminie około miliona złotych. Zadłużenie Suchedniowa wynosi ok. 60 procent dochodów – informuje „Gazeta Wyborcza Kielce”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Andromeda, 2012-10-19 11:18:08

    To jest normalna sytuacja w przeciwieństwie do Gołdapi, woj. warmińsko-mazurskie. Tu w 20 tysięcznej gminie przy deficycie -41.6mln. zł (dochód roczny 80mln.zł) burmistrz zarabia aż 13tys. zł /miesiąc, mając zrównane pobory z parlamentarzystami. Jak by tego było mało, dzięki profitom udzielanym r...adnym w nagrodę za doprowadzenie spółki gminnej PEC do zadłużenia -1,7mln.zł oraz upadłości dostał w br. w "nagrodę" w postaci podwyżki 500zł/ mies. To jest dopiero kuriozum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń