Burmistrz nie dotrzymuje słowa i podnosi czynsze

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 05-11-2011
  • drukuj
Burmistrz Czeladzi zarządziła podwyżkę czynszów w mieszkaniach komunalnych i to w tajemnicy przed radnymi. Tym samym Teresa Kosmala nie dotrzymała wyborczej obietnicy, dzieki której wygrała.
Burmistrz nie dotrzymuje słowa i podnosi czynsze

Jak donosi ''Gazeta Wyborcza'' burmistrz Czeladzi zapewniała bowiem w czasie kampanii wyborczej, że czynsze będą maleć. Tymczasem okazało się, że od lutego stawka bazowa czynszu w mieście wzrośnie o 11 groszy za każdy metr kwadratowy do poziomu 6,20 zł.

To nieznaczna podwyżka, ale stawka w Czeladzi też nie jest najniższa - przykładowo: w Świętochłowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) wynosi ona 6,05 zł, w Sosnowcu (zabierz głos/oceń prezydenta) 3,80 zł, w Żorach (zabierz głos/oceń prezydenta) 3,50 zł, w sąsiednich Siemianowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) 2,84 zł.

Pani burmistrz wyjaśnia, że podwyżka czynszów jest pierwszym etapem nowego programu "Mieszkanie", który ma w Czeladzi uzależnić wysokość opłat od standardu budynków - czytamy w ''Gazecie Wyborczej''. To jednak nie przekonuje oburzonych lokatorów, którzy czują się oszukani.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

jedni mają prawo inni obowiązki.

Oczywista sprawa, 2011-11-06 22:50:25 odpowiedz

przy takim zachowaniu to trzeba będzie pomyśleć w jaki sposób zrekompensować wszystkim wszelkie straty... oj niełatwe zadanie...

Kokos, 2011-11-06 22:28:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU