Burza wokół igrzysk to koniec koalicji w Krakowie?

- Decyzja prezydenta Krakowa o przeprowadzeniu referendum w sprawie organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. wywołała polityczną burzę.
Burza wokół igrzysk to koniec koalicji w Krakowie?

Jej konsekwencją może być konflikt z rządem, utrata pieniędzy na takie inwestycje, jak droga S7 oraz rozpad koalicji Platformy z prezydentem w Radzie Miasta, twierdzi "Dziennik Polski".

Politycy PO są poirytowani faktem, że Jacek Majchrowski nie skonsultował z nimi pomysłu referendum. - Igrzyska to wspólny projekt. Nie tylko prezydenta Krakowa, ale także polskiego i słowackiego rządu, mówi Ireneusz Raś, poseł PO. Tymczasem o tym, że będzie referendum, politycy PO dowiedzieli się od dziennikarzy. Zdaniem Platformy w ten sposób prezydent Krakowa "wystawił rząd do wiatru".

Czytaj też:  Będzie referendum w sprawie zimowych igrzysk w Krakowie

Decyzja o przeprowadzeniu referendum mocno zachwiała także koalicją PO z prezydentem Krakowa w Radzie Miasta. - Część polityków PO uważa, że poprzez ogłoszenie referendum prezydent jednostronnie wypowiedział koalicję, mówi Grzegorz Lipiec, przewodniczący małopolskiej Platformy.

Majchrowski zaszachował PO także w inny sposób: to przecież od Rady Miasta, w której większość mają politycy Platformy, zależy, czy przegłosowana zostanie uchwała w sprawie referendum. - W ten sposób pozbył się całkowicie odpowiedzialności. Jeśli coś nie wyjdzie, będzie mógł powiedzieć: referendum uchwaliła Rada Miasta, mówi jeden z polityków PO

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Majchrowski zaproponował, aby mieszkańcy wypowiedzieli się w referendum - na tym polega demokracja, że ludzie mają prawo decydować w jaki sposób będą wydawane ich pieniądze, a projekt ZIO to nie byle co tylko miliardy złotych.
PO zachowuje się tak jakby miało przekonanie, że ludzie wypowiedzą
... się przeciw igrzyskom i chce doprowadzić do ich organizacji wbrew woli społeczeństwa. rozwiń

DFG, 2014-03-26 16:52:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE