PARTNER PORTALU
  • BGK

Burze i nawałnice, odszkodowania: 40 mln zł na pomoc po nawałnicach

  • PAP/AT    21 sierpnia 2017 - 08:35
Burze i nawałnice, odszkodowania: 40 mln zł na pomoc po nawałnicach
Rząd zmienił przepisy tak, aby straty po nawałnicach mogli szacować nie tylko rzeczoznawcy, ale również pracownicy nadzoru budowlanego,(fot.kujawsko-pomorskie.pl)

Na pomoc po nawałnicach z budżetu państwa wyasygnowano ponad 40 mln zł - powiedział w rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że pieniądze już trafiły na konta poszkodowanych z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.
Rafał Bochenek w Polsat News pytany był o skutki nawałnic. Powiedział, że podczas ostatniej wizyty w województwie kujawsko-pomorskim premier spotkała się z mieszkańcami. "Mieszkańcy podkreślili, że jeszcze nigdy, ale to nigdy, nie było takiej sytuacji, że dosłownie 2-3 dni po tragedii pieniądze znajdowały się na ich kontach" - powiedział.

Rzecznik zaznaczył, że jeśli chodzi o mieszkańców kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, "wielu z nich już ma pieniądze na kontach". "Ponad 40 mln zł z budżetu państwa zostało wyasygnowane" - zaznaczył, odnosząc się do pomocy po nawałnicach.

"W pierwszym dniu decyzja zapadła, a w poniedziałek - wtorek zostały przyjęte przepisy, które umożliwiają wypłaty zasiłków - ponad 40 mln zł już trafiło do właściwych osób" - podkreślił

Bochenek pytany był też, czy oszacowano już całkowite straty po nawałnicach. "Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy zbliżali się do globalnej kwoty, wszystkich strat we wszystkich miejscowościach, które zostały poszkodowane" - powiedział. Jak zaznaczył, rząd zmienił przepisy tak, aby straty mogli szacować nie tylko rzeczoznawcy, ale również pracownicy nadzoru budowlanego, którzy mają uprawnienia budowlane i dzięki temu proces szacowania, oceny strat, przebiegał szybciej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.