PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoskiej inwestycji komunikacyjnej grozi klapa

  • Przegląd prasy/ Gazeta Wyborcza Bydgoszcz    31 sierpnia 2011 - 18:10
Bydgoskiej inwestycji komunikacyjnej grozi klapa

Budowa linii tramwajowej do Fordonu staje pod znakiem zapytania z powodu kłopotów finansowych firmy, która przygotowuje projekt.
9 września okaże się czy bydgoski magistrat będzie szukać nowego wykonawcy projektu lini tramwajowej do Fordonu. Jak pisze "Gazeta Wyborcza Bydgoszcz", do tegodnia Bydgoskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego, które przetarg wygrało, ma czas na wywiązanie się z umowy. Dziennik dotarł jednak do informacji, z których wynika, że będzie z tym problem.

- Mamy nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie zgodne z prawem. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli tylko kilka miesięcy opóźnienia. Jeśli nie, to... mamy kłopot - mówi dla "GW" zastępca prezydenta Stefan Markowski. - Ale staram się jednak myśleć pozytywnie.

Takim rozwiązaniem może być wybór projektanta z "wolnej ręki", czyli z pominięciem długotrwałej procedury przetargowej, ale na to będzie potrzebna zgoda Urzędu Zamówień Publicznych.

Gazeta dodaje, że budowa 10-kilometrowego torowiska to największa inwestycja komunikacyjna w Bydgoszczy. Jej wartość to 435 mln zł, z czego 209 mln ma pochodzić z Unii Europejskiej. Żeby jednak otrzymać dotację, całość musi być wykonana i rozliczona najpóźniej do 30 czerwca 2015 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.