PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Polepszy się komunikacja z Fordonem

  • JL    2 sierpnia 2016 - 09:15
Bydgoszcz. Polepszy się komunikacja z Fordonem
Przebudowa ul. Matki Teresy z Kalkuty w Bydgoszczy poprawi komunikację w mieście. Fot. Mat. prasowe

Trwa wybór wykonawcy zadania, który przebuduje m.in. ulicę Matki Teresy z Kalkuty w Bydgoszczy.
Obsłuży ona wkrótce osiedle Eskulapa, a w przyszłości umożliwi wjazd na tak zwany górny taras Fordonu.

Realizacją zadania zainteresowanych jest 8 podmiotów. Przyszli wykonawcy oszacowali koszt budowy ważnej ulicy wraz z budową fragmentu ul. Jasinieckiej i Trybowskiego na kwoty od 8,9 do 12,1 mln zł. W przetargu liczy się jednak nie tylko cena, ale również długość gwarancji.

Większość firm zadeklarowało ośmioletnią odpowiedzialność za wykonane roboty. Drogowcy zamierzają jeszcze latem rozstrzygnąć postępowanie i przekazać plac budowy. Zadanie jest podzielone na 6 etapów. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to czerwiec przyszłego roku.

Ul. Matki Teresy z Kalkuty nie ma charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej. Realizacja tego zadania pozwoli wprowadzić atrakcyjną ofertę transportu zbiorowego.

Obecnie autobusy na osiedle Eskulapa kierowane są przez osiedle Przylesie oraz pokonują ulice z progami zwalniającymi co wpływa na dłuższy czas podróży i jest traktowane jako rozwiązanie przejściowe.

Nowa ulica jest spójna z planami zagospodarowanie w przyszłości górnego tarasu Fordonu. To ona ma stanowić główną arterię zapewniającą dojazd do tej części miasta. Ulica Matki Teresy z Kalkuty lepiej tez skomunikuje Fordon z Myślęcinkiem (bezpośredni dojazd z ul. Pod Skarpą do przebudowanej Akademickiej).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.