PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz. Złożyli doniesienie do prokuratury przeciwko prezydentowi

  • pt    22 czerwca 2017 - 16:35
Bydgoszcz. Złożyli doniesienie do prokuratury przeciwko prezydentowi
Radni Platformy Obywatelskiej zarzuty RIO wobec prezydenta Bruskiego uznali za działanie typowo polityczne (fot. bydgoszcz.pl]

Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za wykonie budżetu w roku 2016. Zdaniem radnych PiS-u prezydent dopuścił się jednak nieprawidłowości o zbadanie których poprosili prokuraturę.
Debata nad absolutorium była bardzo gorąca. Za udzieleniem absolutorium głosowali radni PO i SLD Lewica Razem, przeciwko byli zaś rajcy PiS-u.

Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali także podczas sesji, że jeszcze w maju złożyli do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta – pisze portalkujawski.pl.

Radni chcą by prokuratura zbadała sprawę pisma jakie 17 lutego do prezydenta skierowała Regionalna Izba Obrachunkowa, która stwierdziła zachwianie ciągłości zapisów rachunkowych na kwotę prawie 133 mln zł.

Tyle miała wynosić różnica sald początkowych na dzień 1 stycznia 2016 w stosunku do dnia 31 grudnia 2015 roku.

Drugi zarzut radnych PiS dotyczy niedoboru inwentaryzacji wg stanu na dzień 31 października 2015 roku na kwotę ponad 17 tys.  zł.

Chodzi o kasację „urządzenia wielofunkcyjnego” – jak twierdzą radni PiS - fizycznie miała ona nastąpić w 2013 roku, zaś z ewidencji zostało „wyksięgowane” dopiero w lutym 2016 roku - pisze portalkujawski.pl.

Radni Platformy Obywatelskiej zarzuty RIO wobec prezydenta Bruskiego uznali za działanie typowo polityczne.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.