Bydgoszcz zyska nową halę sportową

Bydgoszcz ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego. Nowy obiekt ma stanąć na terenach Zawiszy i umożliwić rozwój ważnych dla miasta dyscyplin sportowych.
Bydgoszcz zyska nową halę sportową
Nowa hala sportowa w Bydgoszczy będzie służyć lekkoatletom i strzelcom. Fot. Bydgoszcz.pl

Na początku tego roku opracowana została koncepcja budowy hali lekkoatletycznej, która w ramach zamówienia zostanie zaktualizowana, w związku z możliwością ubiegania się o dofinansowanie obiektu sportowego służącego dwóm różnym dyscyplinom sportowym, a mianowicie lekkoatletyce i strzelectwu sportowemu. Następnie na podstawie zaktualizowanej koncepcji powstanie projekt budowlano-wykonawczy. Nowy stanie na terenie kompleksu sportowego Zawisza, w sąsiedztwie istniejącej infrastruktury strzeleckiej.

W dolnej części obiektu sportowego planuje się usytuowanie pomieszczeń dla strzelectwa sportowego, a górna służyć będzie lekkoatletom. Nowa hala sportowa będzie spełniała wytyczne międzynarodowych federacji – lekkoatletycznej oraz strzelectwa sportowego.

Tak zaprojektowany obiekt ma szansę uzyskać dofinansowanie do 50 proc. wartości inwestycji ze środków Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej  przeznaczonych na realizację programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, których dysponentem jest minister sportu i turystyki. W projekcie budżetu na 2017 rok zagwarantowane są środki na przygotowanie dokumentacji projektowej (500 tys. zł), która jest niezbędna do zgłoszenia inwestycji do dofinansowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU