PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zyska nową halę sportową

  • JL    22 listopada 2016 - 07:33
Bydgoszcz zyska nową halę sportową
Nowa hala sportowa w Bydgoszczy będzie służyć lekkoatletom i strzelcom. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego. Nowy obiekt ma stanąć na terenach Zawiszy i umożliwić rozwój ważnych dla miasta dyscyplin sportowych.
Na początku tego roku opracowana została koncepcja budowy hali lekkoatletycznej, która w ramach zamówienia zostanie zaktualizowana, w związku z możliwością ubiegania się o dofinansowanie obiektu sportowego służącego dwóm różnym dyscyplinom sportowym, a mianowicie lekkoatletyce i strzelectwu sportowemu. Następnie na podstawie zaktualizowanej koncepcji powstanie projekt budowlano-wykonawczy. Nowy stanie na terenie kompleksu sportowego Zawisza, w sąsiedztwie istniejącej infrastruktury strzeleckiej.

W dolnej części obiektu sportowego planuje się usytuowanie pomieszczeń dla strzelectwa sportowego, a górna służyć będzie lekkoatletom. Nowa hala sportowa będzie spełniała wytyczne międzynarodowych federacji – lekkoatletycznej oraz strzelectwa sportowego.

Tak zaprojektowany obiekt ma szansę uzyskać dofinansowanie do 50 proc. wartości inwestycji ze środków Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej  przeznaczonych na realizację programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, których dysponentem jest minister sportu i turystyki. W projekcie budżetu na 2017 rok zagwarantowane są środki na przygotowanie dokumentacji projektowej (500 tys. zł), która jest niezbędna do zgłoszenia inwestycji do dofinansowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.