PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA bada dokumentację stadionu w Poznaniu

  • PAP    16 czerwca 2011 - 10:29
CBA bada dokumentację stadionu w Poznaniu

Agenci CBA zabezpieczają dokumentację związaną z modernizacją stadionu miejskiego w Poznaniu.
Weszli m.in. do tamtejszego urzędu wojewódzkiego, miejskiego, centrum sportu i rekreacji oraz Spółki Euro 2012 – poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

Poznański Stadion Miejski jest pierwszą z czterech polskich aren Euro 2012 oddaną do użytku. Modernizacja obiektu, który może pomieścić ponad 43 tysiące widzów, kosztowała ok. 713 mln zł.

Czytaj też: Wyboista droga poznaniaków do Euro 2012

„Od rana zabezpieczamy dokumentację związaną z jego modernizacją” – powiedział Dobrzyński. Jak dodał, cała sprawa ma związek ze śledztwami prowadzony – z zawiadomień CBA – przez poznańską prokuraturę okręgową, a dotyczącymi właśnie nieprawidłowości przy modernizacji stadionu.

Agenci weszli do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Spółki Euro 2012 w Poznaniu.

Czytaj też: Otoczenie stadionu dopiero po Euro 2012

Od lutego br. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło kontrolę dotyczącą rozbudowy stadionu. Na początku czerwca skierowało dwa doniesienia do poznańskiej prokuratury okręgowej, a ta wszczęła śledztwa.

Pierwsze dotyczy doprowadzenia spółki Euro Poznań 2012 do niekorzystnego rozporządzenia środków finansowych w kwocie ok. 10 mln zł przez wykonawcę robót związanych z montażem niepalnych materiałów.

Drugie niedopełnienia obowiązków poprzez podpisanie umowy na wykonanie projektów architektury wnętrz trybun w trybie zamówienia z wolnej ręki, a nie przetargu.

Trzecie śledztwo, także z doniesienia biura, prowadzi prokuratura apelacyjna w Poznaniu. Dotyczy ono niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi w kwocie ok. 220 tys. zł przez wykonawców robót oświetleniowych na stadionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.