PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA interesuje się burmistrzem Niepołomic

  • PAP    16 października 2012 - 09:16
CBA interesuje się burmistrzem Niepołomic

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza Niepołomic przy wynajmie pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach.
„Wszystko wskazuje na to, że nieprawidłowości przy wynajmie pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach mogły doprowadzić do szkody w mieniu gminy w wysokości przekraczającej 1 mln zł” – poinformował we wtorek rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weryfikowali informacje dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z dysponowaniem mieniem Gminy Niepołomice. „Analiza dokumentów pochodzących m.in. z miejscowego urzędu gminy wskazała na podejrzenie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza miasta i gminy Niepołomice” – wyjaśnił rzecznik.

Wątpliwości wzbudziła wysokość czynszu za wynajem pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach, która – według ustaleń – nie uwzględnia wielkości faktycznie wynajmowanej powierzchni. Z ustaleń funkcjonariuszy Biura wynika, że w latach 2007-2011 mogło to spowodować straty przekraczające 1 mln zł.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa CBA skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa i powierzenie jego prowadzenia CBA.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.