PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA: nieprawidłowości w Czosnowie przy udzielaniu pomocy powodzianom

  • PAP    22 lipca 2011 - 14:16
CBA: nieprawidłowości w Czosnowie przy udzielaniu pomocy powodzianom

W Urzędzie Gminy Czosnów dochodziło do nieprawidłowości przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w wyniku powodzi w 2010 r.
Tak wynika z kontroli CBA, które zawiadomiło stołeczną prokuraturę okręgową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

„Kontrola dotyczyła zasadności wydawania decyzji dotyczących udzielania pomocy przez urząd osobom poszkodowanym w wyniku powodzi w 2010 roku.

Sprawdzano także prawidłowości rozliczania wydatkowanych na ten cel środków publicznych” – poinformowała w piątek Małgorzata Matuszak z CBA.

Z ustaleń agentów CBA wynika, że w dwóch przypadkach pomoc przyznano nienależnie w kwocie około 150 tys. zł.

„W nierzetelny sposób rozliczano dokumenty, a także je antydatowano. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czosnowie nie wywiązał się z obowiązku informowania poszkodowanych o możliwości ubiegania się o zasiłek powodziowy” – dodała Matuszak.

Kilkumiesięczna kontrola przeprowadzona przez CBA zakończyła się skierowaniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur poinformowała, że zawiadomienie CBA wpłynęło już do prokuratury.

„Zawiadomienie to zostanie przesłane do prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie” – powiedziała Mazur.

Kontrolę w Urzędzie Gminy w Czosnowie przeprowadzono po zgłoszeniu sprawy przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Lubię naszą Gminę, 2011-07-23 10:04:36

    Witam, Panie Wójcie Antoni Krężlewiczu, wygrał Pan wybory w cuglach, wola społeczności. Zawsze chwalę Panu urząd za szybkość w działaniu i przychylność oraz pomoc w podejmowaniu decyzji. Pytam Pana - kogo lub czego nie dopilnował Pan na swoim podwórku, że agenci CBA dostali pracę? Wiadomo kto pow...oływał komisje przyznającą pomoc, wiadomo czyje podpisy widmieją pod decyzjami, wiadomo kto je weryfikował w urzędze gminy. Zgodnie z ustawą o samorządzie to Pan odpowiada za pracę podwładnych. Kto zawinił?? Zapewne ustali to prokuratura z NDM. Kolejne pytanie: czy wezwał Pan wykonacę partacza zeszłorocznej inwestycji w Sowiej Woli do naprawy jedni, chodników i ścieżki rowerowej? Wiadomo kto realizował umowę w sprawie zamówienia publicznego współfinansowanego ze środków strukturalnych. Mamy połowę lata i nie iwdziałem jadąc rowerem, aby dokonano naprawy skandalicznie źle przygotowanego podłoża na podmokłych terenach w Sowiej Woli przy otulinie puszczy. Ma Pan roszczenie wobec wykonawcy choćby z postanowień Umowy, ma Pan narzędzie w postaci zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Skorzystał Pan z tego? Wydał Pan również na tę inwestycję środki gminne. Zastanawiam się nad skierowaniem pisma do delegatury NIK celem zbadania prawidłowości wydatkowania publicznych środków. Dobrze się Pan czuje po opublikowaniu informacji o kontroli i działaniach CBA? Pozdrawiam  rozwiń