CBA przeszukało podlaskie urzędy

Podczas wczorajszej akcji, CBA przeszukało kilkanaście miejsc w województwie podlaskim, m. in. urząd marszałkowski, Chodziło o zabezpieczenie komputerów, nośników elektronicznych i dokumentacji prowadzonej przez urzędników.

Funkcjonariusze CBA przeszukali we wtorek (30. marca) kilkanaście miejsc w Podlaskiem na polecenie prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez samorządowców - podały w środę CBA i prokuratura okręgowa.

Przeszukania były prowadzone do późnych godzin wieczornych - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Adam Kozub. Jak dodał rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, miały one miejsce w kilkunastu miejscach w Białymstoku, Suwałkach, Grajewie i Łomży. Przeszukania były prowadzone m.in. w podlaskim urzędzie marszałkowskim.

Chodziło o zabezpieczenie komputerów, nośników elektronicznych, dokumentacji prowadzonej przez urzędników, ale też w firmach prowadzących działalność gospodarczą i w mieszkaniach prywatnych osób. Kozub podkreślił, że nie ma jeszcze szczegółowej wiedzy, co zabezpieczono.

Kozub dodał, że śledztwo w tej sprawie trwa od grudnia 2009 roku, zawiadomienie składało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Podkreślił, że na razie jest to śledztwo prowadzone w sprawie, co oznacza, że nikomu nie postawiono zarzutów. Także w trakcie przeszukań nikogo nie zatrzymano.

Zasłaniając się dobrem śledztwa prokuratura odmawia na razie podawania szczegółów sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU