PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA przeszukało podlaskie urzędy

  • PAP    31 marca 2010 - 13:40

Podczas wczorajszej akcji, CBA przeszukało kilkanaście miejsc w województwie podlaskim, m. in. urząd marszałkowski, Chodziło o zabezpieczenie komputerów, nośników elektronicznych i dokumentacji prowadzonej przez urzędników.
Funkcjonariusze CBA przeszukali we wtorek (30. marca) kilkanaście miejsc w Podlaskiem na polecenie prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez samorządowców - podały w środę CBA i prokuratura okręgowa.

Przeszukania były prowadzone do późnych godzin wieczornych - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Adam Kozub. Jak dodał rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, miały one miejsce w kilkunastu miejscach w Białymstoku, Suwałkach, Grajewie i Łomży. Przeszukania były prowadzone m.in. w podlaskim urzędzie marszałkowskim.

Chodziło o zabezpieczenie komputerów, nośników elektronicznych, dokumentacji prowadzonej przez urzędników, ale też w firmach prowadzących działalność gospodarczą i w mieszkaniach prywatnych osób. Kozub podkreślił, że nie ma jeszcze szczegółowej wiedzy, co zabezpieczono.

Kozub dodał, że śledztwo w tej sprawie trwa od grudnia 2009 roku, zawiadomienie składało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Podkreślił, że na razie jest to śledztwo prowadzone w sprawie, co oznacza, że nikomu nie postawiono zarzutów. Także w trakcie przeszukań nikogo nie zatrzymano.

Zasłaniając się dobrem śledztwa prokuratura odmawia na razie podawania szczegółów sprawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.