PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA radzi jak prowadzić przetargi

  • lk    24 stycznia 2011 - 17:36
CBA radzi jak prowadzić przetargi

Centralne Biuro Antykorupcyjne przygotowało 37 stronicowy poradnik adresowany do osób pracujących w działach zamówień publicznych administracji państwowej i samorządowej.
Poradnik składa się z czterech części omawiajązych zagadnienia zwiazane z planowaniem i przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzeniem postępowania, realizacją i odbiorem zamówienia publicznego, Odpowiedzialnością za naruszenie przepisów przy udzielaniu zamówień publicznych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zwraca uwagę na mogące pojawić się nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych w toku realizacji zakupu usług lub dostaw, a także procesów inwestycyjnych. Rekomendacje zawarte w poradniku mają na celu przybliżenie procesu udzielania zamówień publicznych oraz udzielenie wsparcia kierownikom jednostek zamawiających w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych poprzez wskazanie często pojawiających się nieprawidłowości oraz sposobów im zapobiegania.

Wg autorów opisane w poradniku przykłady nieprawidłowości oraz sposoby im zapobiegania mogą pozytywnie wpłynąć na realizację procesu udzielenia zamówienia publicznego, a tym samym znacznie zwiększyć szanse zamawiającego na zakończenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z pożądanym skutkiem.

Poradnik "Rekomendacje postępowań antykorupcyjnych przy stosowaniu procedury udzielania zamówień publicznych" można pobrać ze strony www.cba.gov.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.