PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA radzi jak prowadzić przetargi

  • lk    24 stycznia 2011 - 17:36
CBA radzi jak prowadzić przetargi

Centralne Biuro Antykorupcyjne przygotowało 37 stronicowy poradnik adresowany do osób pracujących w działach zamówień publicznych administracji państwowej i samorządowej.
Poradnik składa się z czterech części omawiajązych zagadnienia zwiazane z planowaniem i przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzeniem postępowania, realizacją i odbiorem zamówienia publicznego, Odpowiedzialnością za naruszenie przepisów przy udzielaniu zamówień publicznych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zwraca uwagę na mogące pojawić się nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych w toku realizacji zakupu usług lub dostaw, a także procesów inwestycyjnych. Rekomendacje zawarte w poradniku mają na celu przybliżenie procesu udzielania zamówień publicznych oraz udzielenie wsparcia kierownikom jednostek zamawiających w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych poprzez wskazanie często pojawiających się nieprawidłowości oraz sposobów im zapobiegania.

Wg autorów opisane w poradniku przykłady nieprawidłowości oraz sposoby im zapobiegania mogą pozytywnie wpłynąć na realizację procesu udzielenia zamówienia publicznego, a tym samym znacznie zwiększyć szanse zamawiającego na zakończenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z pożądanym skutkiem.

Poradnik "Rekomendacje postępowań antykorupcyjnych przy stosowaniu procedury udzielania zamówień publicznych" można pobrać ze strony www.cba.gov.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.