CBA w Poznaniu. ZDM ukrył koszty remontu parkingów dla policji?

Zarzuty dla 9 osób, w tym obecnego i byłego dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, dyrektora Zakładu Robót Drogowych w Poznaniu. Sprawa dotyczy ukrycia kosztów remontu parkingów.
CBA w Poznaniu. ZDM ukrył koszty remontu parkingów dla policji?
Według CBA szkoda w majątku miasta wyniosła ponad 770 tys. zł. (fot. mat. CBA/ twitter.com)

W wyniku kontroli CBA ujawniono, że poznański ZDM zlecił w latach 2010, 2012 i 2013 remont parkingów znajdujących się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz przy wojewódzkiej komendzie Policji wliczając koszt tych prac do już prowadzonych inwestycji drogowych w Poznaniu m.in. na ulicy Dolna Wilda, Bojanowskiej, Namysłowskiej, Jeleniogórskiej, Warszawskiej i Jasna Rola. Śledztwo w tej sprawie prowadziła poznańska Delegatura CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Szkoda w majątku miasta wyniosła ponad 770 tys. zł.

Ustalenia CBA i prokuratury pozwoliły na postawienie zarzutów obecnemu i byłemu dyrektorowi Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, obecnemu i byłemu zastępcom dyrektora ZDM oraz pracownikowi. Zarzuty usłyszał także Dyrektor Zakładu Robót Drogowych w Poznaniu, jego zastępca oraz dwóch pracowników tej jednostki.

Podejrzani dopuścili się przestępstw związanych z poświadczeniem nieprawdy w kosztorysach ofertowych, protokołach odbioru i w fakturach VAT dotyczących tych kilku inwestycji realizowanych przez poznańskie ZDM i ZRD, poprzez zawyżanie ich kosztów. Celem tych niezgodnych z prawem działań było ukrycie wykonanych nieodpłatnie i bez uchwały Rady Miasta Poznania prac budowlanych na rzecz poznańskich komend policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A kto powinien zająć się takim marnotrawieniem pieniędzy publicznych - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poznan-podziemne-kosze-na-smieci-przyklad-wyrzucania-pieniedzy-do-smieci,91986.html ... Czy jest jakiś Trybunał Podatników?

ABW?, 2017-04-05 20:37:28 odpowiedz

Mądry ptak nie kala swego gniazda. Jeśli nawet zrobili dla Policji prezent to nie znaczy że ukradli.Przyjdzie jeszcze taki dzień że i chłopaki z CBA będą prosić o paletę kostki na parking bo koła poobrywaja tak jak dzisiaj Policja prosi o ryzę papieru.

Rebus, 2017-04-05 20:00:00 odpowiedz

Uprzejmie donoszę, że także w ZDM w Poznaniu, gdzie pracuje grupa osób sekcji płatnego parkowania była i jest mobbingowania przez Kierownika ZDM Strefy. Związek Zawodowy tych pracowników złożył pismo do Urzędu Miasta w Poznaniu, które nie zareagowało w sposób prawidłowy. Proszę o włączenie tej spraw...y do CBA. Po wszelkie informacje można kontaktować ze związkami strefy płatnego parkowania. rozwiń

qwerty, 2017-04-04 22:08:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU