PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Pod lupą zamówienia publiczne

  • PAP/AH    12 października 2017 - 13:11
CBA w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Pod lupą zamówienia publiczne
Działania CBA dotyczą procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych. Fot. PTWP

Centralne Biuru Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Informację potwierdzili zarówno przedstawiciele magistratu, jak również pracownicy CBA. Działania dotyczą procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych.
Działania kontrolne rozpoczęły się 11 października i mogą potrwać nawet do połowy stycznia 2018 roku.

- 11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017. Przewidywany termin zakończenia czynności kontrolnych to połowa stycznia 2018 r. - poinformował Temistokles Brodowski z CBA.

Nie chciał wskazać, czego dotyczą konkretnie działania kontrolne.

- Proszę zrozumieć, że jesteśmy na wstępny etapie tego postępowania. Gdy będziemy mogli podać więcej szczegółów, na pewno poinformujemy o tym media - dodał Brodowski.

Fakt kontroli potwierdził Jarosławem Hejenkowski z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

- Kontrola CBA jest prowadzona w naszym urzędzie. Ich trzeba pytać o zakres tych działań i ich przedmiot. My udostępniamy tylko dokumenty, o które nas poproszono - wskazał Hejenkowski.

Nie udało się skontaktować z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą w tej sprawie, który był w tym czasie na spotkaniu poza urzędem. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.