CBA w warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich

Funkcjonariusze CBA weszli we wtorek do warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich oraz Urzędu Gminy w podwarszawskiej Jabłonnie.
CBA w warszawskim Zarządzie Dróg Miejskich

CBA podejrzewa, że mogło dojść do złamania prawa przy budowie drogi. Jak wyjaśnił rzecznik biura Jacek Dobrzyński, sprawa to efekt kontroli prowadzonej przez CBA w Urzędzie Gminy Jabłonna od 19 października 2010 r.

Chodzi o gospodarowanie tzw. destruktem (odpadem) asfaltowym, który powstaje w trakcie budowy drogi i jako niebezpieczny odpad powinien być odpowiednio zabezpieczany i składowany.

„Przeprowadzając kontrolę uzyskaliśmy informacje świadczące o tym, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Skierowaliśmy zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, a ta wszczęła śledztwo w tej sprawie. Właśnie na jej polecenie prowadzimy dzisiaj czynności” – dodał.

Zaznaczył, że funkcjonariusze zabezpieczają obecnie dokumenty mające związek z tą sprawą. Z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała, że śledztwo prowadzone jest w sprawie i dotyczy łamania przepisów związanych z ustawą o ochronie środowiska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU